Nutrico od czterech lat na rynku

Poleć znajomym
 

Nutrico od czterech lat na rynku

Jedna z najbardziej innowacyjnych firm medycznych w regionie obchodzi czterolecie istnienia. To Nutrico – spółka specjalizująca się w sporządzaniu mieszanin do żywienia pozajelitowego. W ostatnich miesiącach firma wprowadziła kolejne innowacje do systemu żywienia medycznego w Polsce – nowoczesny system elektroniczny dla lekarzy, służący precyzyjnemu planowaniu składu mieszanek.


NUTRICO – to spółka, której główną usługą jest sporządzanie i dostawa do szpitali mieszanin do żywienia pozajelitowego. Ten typ żywienia medycznego stosuje się najczęściej u pacjentów onkologicznych, neurologicznych, chorych z ciężkimi oparzeniami, wcześniaków oraz seniorów. Do największych osiągnięć firmy ostatnich kilkunastu miesięcy należą nowoczesny autorski sysytem IT o nazwie „Clinical Nutrition System” do kompleksowego planowania żywienia klinicznego online oraz wysoce precyzyjny mieszalnik do sporządzania mieszanin żywieniowych. CNS Nutrico – to jedyny taki w Europie system do wsparcia służb medycznych w zakresie opieki żywieniowej w szpitalach, hospicjach i domach.


NUTRICO, mieszczące się na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, to jedna z najbardziej dynamiczne rozwijających się spółek regionu śląskiego. Działania firmy, częściowo sfinansowane w ramach projektu „Gospodarcza Brama Śląska”, należą do jednych z kluczowych przedsięwzięć w całym województwie śląskim. – O tym, że firmy, takie jak NUTRICO należą do grona polskich leaderów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie, przekonywać nikogo w naszym regionie nie trzeba. Warto podkreślić, że spółka – to jeden z tych pracodawców, dzięki którym rynek pracy otwiera się na najnowsze trendy technologiczne. Projekt „Gospodarcza Brama Śląska”, z którego efektów korzysta spółka NUTRICO, to szansa dla najbardziej przedsiębiorczych, dająca możliwość rozwoju biznesu i innowacyjne okno na świat – mówi Monika Zając, Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Innowacyjność na europejską skalę


Zarówno „Clinical Nutrition System”, jak i nowy mieszalnik wpisują się w strategię działań innowacyjnych i nowoczesnych technologii firmy. Apteka szpitalna NUTRICO, to również jedyny tak dalece zaawansowany technologicznie ośrodek w Polsce, w którym wykonywane są mieszaniny do leczenia żywieniowego, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. W procesie sporządzania mieszanin wykorzystywane są najbardziej zaawansowane technologie i automatyzacja procesu w oparciu o autorskie i unikatowe w skali europejskiej rozwiązania IT. – Stosowany od kilkunastu miesięcy w NUTRICO autorski system IT – Clinical Nutrition System, pozwala zaplanować leczenie żywieniowe dla każdego pacjenta, skrojone na miarę jego indywidulanych potrzeb. To system pozwalający skrócić drogę na linii lekarska recepta – mieszalnik – transport – podanie pacjentowi. Dzięki niemu każdy lekarz w Polsce może on-line na recepcie złożyć dyspozycje do sporządzenia dedykowanej konkretnemu pacjentowi mieszaniny, a ta trafia bezpośrednio do maszyny wykonującej komputerowo sporządzanie mieszaniny z maksymalnym ograniczeniem błędu człowieka – wyjaśnia dr n. med. Łukasz Drozd – założyciel i Prezes Zarządu NUTRICO. – Tak wysoki poziom technologiczny udało nam się uzyskać dzięki ścisłej współpracy ze śląskimi firmami branży IT, takimi jak 3-Soft i Net-o-logy, które w swoich specjalizacjach są liderami na rynkach europejskich. Sukces naszej spółki nie miałby miejsca bez finansowego wsparcia uzyskanego dzięki funduszom pozyskanym w ramach kluczowego dla województwa śląskiego projektu: „Gospodarcza Brama Śląska” – podkreśla prezes. – Cieszymy się z faktu, że jak na czterolatka, NUTRICO ma tak znakomite osiągnięcia – dodaje.
 

Kompleksowość i szybkość usługi


Kompleksowe pozajelitowe żywienie kliniczne (ang. Total Parenteral Nutrition – TPN) to główna usługa firmy NUTRICO. Składają się na nią konsultacja medyczna lekarza specjalisty; zaprojektowanie zindywidualizowanej mieszaniny żywieniowej dla każdego pacjenta; sporządzenie mieszaniny żywieniowej oraz jej dostarczenie w czasie krótszym niż 24 godziny do każdego szpitala w Polsce. Dla oddziałów neonatologicznych transport mieszanin nie przekarcza 6 godzin od zlecenia.Bezpieczeństwo pacjenta i ochrona prawna szpitala


W trosce o bezpieczeństwo pacjentów mieszaniny żywieniowe firmy NUTRICO są sporządzane w aseptycznych warunkach laboratoryjnych, z zachowaniem rygorystycznych procedur do sporządzania leków. Pomieszczenia produkcyjne i magazynowe podlegają ścisłej kontroli parametrów środowiskowych, takich jak naświetlenie, promieniowanie UV czy wilgotność. Sporządzanie leków do żywienia pozajelitowego może być wykonywane wyłącznie przez farmaceutów w warunkach laboratoryjnych, czyli w aptekach szpitalnych i tylko tak sporządzone jest zgodne z wytycznymi prawnymi, które powinny honorować szpitale.


Z historii spółki


Nutrico powstało 28 lipca 2011 r. Początkowo firma miała swą siedzibę w Poznaniu, a następnie w Katowicach (2012–2013), zaś w grudniu 2013 roku docelowo przeniosła się na teren Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Budynek został zaadoptowany na potrzeby szpitala i pracowni żywienia pozajelitowego. Od 16 grudnia 2013 roku NUTRICO Sp. z o.o. jest beneficjentem projektu wsparcia innowacji w przedsiębiorstwach w ramach funduszy pomocowych UE pt.: „Gospodarcza Brama Śląska”. Projekt „Gospodarcza Brama Śląska” jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla całego województwa śląskiego. W kwietniu 2015 r. usługa spółki: sporządzania i dostawy do szpitali mieszanin do żywienia pozajelitowego została nominowana do Godła „Teraz Polska” XXV edycji Konkursu.
 

 

 

 


NUTRICO Sp. z o.o. (od 2011 r.) – dostawca unikalnych produktów do żywienia medycznego dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz usług stworzonych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Firma specjalizuje się we wdrażaniu wieloskładnikowych mieszanin do żywienia pozajelitowego dla pacjentów szpitalnych, domowych i hospicyjnych. Usługa NUTRICO sporządzania i dostawy do szpitali mieszanin do żywienia pozajelitowego była nominowana do Godła „Teraz Polska” w XXV edycji Konkursu (2015 r.).


Oferując produkty do żywienia pozajelitowego, NUTRICO wykorzystuje innowacyjne technologie i urządzenia redukujące koszty leczenia i poprawiające efektywność prowadzenia działaności medycznej w szpitalach i innych podmiotach leczniczych. Najbardziej znaczącymi autorskimi innowacjami Spółki są unikalny proces sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego oraz nowatorski system transportowo-logistyczny wzorowany na rozwiązaniach Armii Stanów Zjednoczoncyh.


Więcej na stronie: www.nutrico.com.pl


* Leczenie żywieniowe (nutritional treatment), żywienie kliniczne (clinical nutrition), żywienie medyczne (medical nutrition) obejmuje: żywienie drogą przewodu pokarmowego nazywane też żywieniem dojelitowym (enteral nutrition) z wykorzystaniem diet przemysłowych oraz żywienie pozajelitowe (parenteral nutrition) polegające na podaży wszystkich składników odżywczych drogą dożylną (European Society for Clinical Nutrition and Metabolism)

 

powrót
  • 25
  • maja 2019Sobota
Imieniny: Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz
Waluty:
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Giełda: