Bezpłatne przedszkole terapeutyczne w Sosnowcu już działa

Poleć znajomym
 

Bezpłatne przedszkole terapeutyczne w Sosnowcu już działa

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Piotruś Pan” działające przy Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu stworzone zostało dla dzieci od 3 roku życia z Autyzmem i zespołem Aspergera. Placówka dostępna jest dla każdego dziecka z orzeczeniem lekarskim wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Przedszkole jest bezpłatne.

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Piotruś Pan” to placówka utworzona przez Wyższą Szkołę Medyczną w Sosnowcu z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, którzy wymagają odpowiedniej opieki i terapii.

– Nasz cel to niesienie wielopoziomowej pomocy terapeutyczno-rehabilitacyjnej. Chcemy, aby nasi podopieczni byli przygotowani do funkcjonowania w rodzinie, grupie rówieśniczej oraz otoczeniu – wyjaśnia dyrekcja „Piotrusia Pana” i dodaje – Podopieczni w naszym przedszkolu realizować będą obowiązkową podstawę programową wychowania przedszkolnego, aby przygotować ich do pójścia do szkoły.

Podopieczni Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Piotruś Pan”, mają szczególne potrzeby rozwojowe i przystosowawcze. Dlatego dla nich prowadzone są zajęcia z psychologiem, logopedą i oligofrenopedagogiem. Zajęcia z integracji sensorycznej i rehabilitacji, oraz wczesne wspomaganie z elementami terapii behawioralnej, muzykoterapii, dogoterapii i hipoterapii.

Zajęcia w przedszkolu są prowadzone w małych grupach czteroosobowych. Opiekę nad dziećmi w każdej grupie sprawują zawsze nauczyciel oraz asystent nauczyciela. A także w grupie znajduje się odpowiedni specjalista – logopeda, neurologopeda czy psycholog.

„Piotruś Pan” zlokalizowany jest w Sosnowcu w dzielnicy Niwka w budynku Wyższej Szkoły Medycznej przy ulicy Wojska Polskiego 6.

Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 510 036 870 oraz drogą mailową: przedszkole.piotruspan@interia.pl.

powrót
  • 20
  • stycznia 2018Sobota
Imieniny: Dobiegniew, Fabian, Dobrożyźń, Sebastian
Waluty:
USD 3,3994 -0,33%
EUR 4,1750 +0,21%
CHF 3,5576 +0,30%
GBP 4,7301 +0,18%
Giełda:
WIG 66897.08 +0,28%
WIG20 2601.82 +0,41%
mWIG40 5024.2 -0,00%
sWIG80 15038.42 +0,03%