Turniej szachowy rozstrzygnięty

Poleć znajomym

W Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu przeprowadzono Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Dzielnicy Niwka, który był jedną z imprez towarzyszących obchodom  100-lecia Nauczania w Niwce organizowanych przez szkołę.

Turniej prowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: SP dla uczniów szkół podstawowych i OPEN dla gimnazjalistów. Do rywalizacji zaproszono pięcioosobowe drużyny z pięciu szkół z każdej kategorii  wiekowej. Zwycięzcy zostali wyłonieni w rozgrywkach prowadzonych systemem pucharowym. W klasyfikacji zespołowej w kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 13,  II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 10, a III miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 15.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł Mistrza w kategorii SP wywalczył Marcin Miska (SP13),  II miejsce Sebastian Latos (SP13), a III miejsce zajął Dariusz Gozdek (SP10).

W kategorii OPEN bezkonkurencyjni byli uczniowie Gimnazjum nr 1. Wywalczyli nie tylko puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji zespołowej, ale także najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Tytuł Mistrza wywalczył Mateusz Kaczmarek, II miejsce zajął Michał Kaczmarek, a III miejsce Krystian Będkowski.

W tej kategorii w klasyfikacji zespołowej II miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum nr 12 (ZSO nr 8), a III miejsce Gimnazjum nr 2 (ZSO nr 9).  Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami okolicznościowymi, a zwycięzcy pucharami.  Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jarosław Kaczmarek i Adrian Eliasz (nauczyciel ZSO nr 9) oraz dyrektor szkoły Wiesława Szopa.