Gimnazjaliści z "1" na warsztatach w Londynie

Poleć znajomym
 

Gimnazjaliści z

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 po raz kolejny mogli uczestniczyć w warsztatach językowych w Londynie. Wyjazd był uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Młodzież, jak również opiekunowie mieszkali u starannie dobranych i sprawdzonych rodzin brytyjskich. Stworzyło to okazję do poznania zwyczajów panujących w Anglii.

 

Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z ćwiczeniami językowymi, które obejmowały codzienne sytuacje, wywiady z napotkanymi osobami. Wyjazd do Londynu był doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki.

 

Uczniowie zobaczyli Tower Bridge, gdzie odbyła się sesja fotograficzna. Następnie zwiedzili więzienie Tower of London: sławne kruki stojące na straży imperium brytyjskiego, klejnoty koronne, White i Bloody Tower. Spacer Mostem Milenijnym doprowadził do Teatru Szekspirowskiego,  a w końcu do katedry św. Pawła. Złota Galeria – najwyższy punkt widokowy w katedrze, z której oglądali piękną panoramę Londynu. Ten dzień zakończył się  na ulicy Pokątnej – znanej z Harrego Pottera. W kolejnych dniach młodzież zobaczyła wspaniały gmach Parlamentu ze sławnym Big Benem, Pałac Buckingham, Park św. Jakuba, British Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz Baker Street dom sławnego detektywa Sherlocka Holmesa. Zakupowe szaleństwo na Oxford Street oraz podbój dwóch słynnych muzeów londyńskich: Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki dostarczyło wszystkim kolejnych wrażeń. Bardzo podobała się wizyta w Chinatown oraz na  Piccadilly Circus, w sklepie M&Ms oraz Nickelodeon. Czas wolny oraz konwersacje z Londyńczykami na Placu Trafalgar dodały uczniom wiary w siebie i sprawiły, że język angielski wydał się łatwiejszy.

London Eye, rejs po Tamizie,  Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich, sławny zegar słoneczny i południk zerowy zakończył  londyńskie podboje.

powrót
  • 24
  • października 2018Środa
Imieniny: Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest
Waluty:
USD 3,7485 +0,57%
EUR 4,2984 +0,14%
CHF 3,7667 +0,75%
GBP 4,8704 +0,13%
Giełda:
WIG 55490.46 -1,82%
WIG20 2147.81 -2,06%
mWIG40 3886.5 -1,45%
sWIG80 11077.89 -0,89%