Sosnowiec w międzynarodowym projekcie CLAiR-City

Poleć znajomym
 

Sosnowiec w międzynarodowym projekcie CLAiR-City

 8 czerwca Sosnowiec gościł reprezentantów Regionalnego Ośrodka ds. Ochrony Środowiska dla Centralnej i Wschodniej Europy (REC). Wizyta związana była z udziałem naszego miasta w międzynarodowym projekcie pn. „CLAiR-City – zaangażowanie obywateli w działania na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w miastach”, finansowanym ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020”.  

Reprezentanci REC wzięli udział w spotkaniu w Urzędzie Miejskim, poświęconym omówieniu założeń projektu oraz roli naszego miasta, a następnie udali się na spotkanie z przedstawicielami Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Celem trwającego 48 miesięcy projektu jest zbadanie motywacji i wpływu zachowań mieszkańców na stan jakości powietrza oraz wynikających z niego skutków zdrowotnych, a także wykorzystanie wyników tych badań do budowania strategii ochrony powietrza, w uzupełnieniu dotychczasowych źródeł informacji pozyskiwanych z sektora transportu i przemysłu.

Prezentacja - kliknij TUTAJ

powrót
  • 22
  • sierpnia 2019Czwartek
Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor
Waluty:
USD 3,9337 +0,32%
EUR 4,3660 +0,34%
CHF 4,0050 +0,09%
GBP 4,7784 +0,34%
Giełda: