Najlepsze życzenia dla Nauczycieli

Poleć znajomym
 

Najlepsze życzenia dla Nauczycieli

Z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Nauczycielom oraz uczniom serdeczne życzenia.

- Zawód ten zawsze postrzegany był w sposób wyjątkowy, bo bycie pedagogiem to nie tylko trudna i odpowiedzialna praca, ale przede wszystkim misja i powołanie. Nauczać dzieci, wyznaczać im drogę, dyskretnie wskazywać kierunek, aby za chwilę zobaczyć ukształtowanego dorosłego człowieka to misja. Misja szczególnie trudna w obecnej sytuacji, gdy przyszło nam się mierzyć z epidemią koronawirusa. W tych trudnych czsach jeśteście ostoją polskiej edukacji i nieocenionym wsparciem dla Uczniów - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Każdy z nas miał swoich ulubionych Nauczycieli. Takich pedagogów wspomina się długie lata. To mistrzowie. Bo jak powiedział wspaniały Nauczyciel i przyjaciel dzieci Janusz Korczak „Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie poniewierać, nie gasić, spieszyć – dziecko ma prawo, by było tym czym jest...”. Te słowa bez wątpienia przyświecają wielu Nauczycielom, dzięki którym nasze wspomnienia z dzieciństwa i młodości potrafią przetrwać długie lata.

- Jeszcze raz w imieniu władz samorządowych pragnę złożyć wszystkim Nauczycielom i osobom związanym z oświatą serdeczne życzenia, aby praca, którą na co dzień wykonują, przynosiła im prawdziwą satysfakcję i zadowolenie. Natomiast uczniom życzymy, aby na swej drodze spotykali wspaniałych Nauczycieli - dodaje prezydent Chęciński.

W związku z sytuacją epidemiczną uroczyste obchody Dnia Edukacji w tym roku zostały odwołane. Nauczyciele tradycyjnie zostali nagrodzeni, ale tym razem odbierali nagrody indywidualnie. Nagrody Prezydenta Miasta Sosnowca otrzymało 59 osób - 29 dyrektorów oraz 30 nauczycieli, Nagrody Sląskiego Kuratora Oświaty odebrało 2 nauczycieli, także dwóch nauczycieli odebrało nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a 15 nauczycieli zostało uhonorowanych Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

powrót
  • 23
  • października 2020Piątek
Imieniny: Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy
Waluty:
USD 3,8734 +0,07%
EUR 4,5877 +0,02%
CHF 4,2714 -0,21%
GBP 5,0766 +0,58%
Giełda: