2,5-latek w przedszkolu? Wydział Edukacji informuje

Poleć znajomym
 

2,5-latek w przedszkolu? Wydział Edukacji informuje

Uwaga Rodzice! Trwa nabór do przedszkoli miejskich. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przyjęcia do przedszkoli dzieci 2,5-letnich Wydział Edukacji UM w Sosnowcu informuje, że wzorem lat ubiegłych w szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

Przyjęcie dzieci 2,5 letnich do placówek wychowania przedszkolnego będzie możliwe jednak w chwili, gdy miasto zapewni miejsca dla wszystkich maluchów mających obowiązek i prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, czyli dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci młodszych tj. 2,5 letnich będą mogli wnioskować o przyjęcie dziecka w rekrutacji uzupełniającej, która ruszy od dnia 13 czerwca br.

Zgodnie bowiem  z art. 31 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc w przedszkolach miejskich systematycznie rośnie. W 2015 roku było ich 5269, rok później już 5573, a od nowego roku szkolnego liczba miejsc wzrośnie do 5723.

Szczegółowe informacje o tegorocznym naborze do przedszkoli - kliknij TUTAJ

powrót
  • 20
  • listopada 2017Poniedziałek
Imieniny: Feliks, Maksencja, Ampeliusz, Hieronim, Sędzimir
Waluty:
Giełda: