Joasia Kordaszewska bije Rekord Polski

Poleć znajomym
 

Ośmioletnia Joanna Kardaszewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. E. Orzeszkowej w Sosnowcu bierze udział w projekcie „46 stolic Europy” (kategoria Najmłodsza Polka, która odwiedziła wszystkie stolice Europy). Projekt otrzymał honorowy patronat miasta Sosnowca. W związku z powyższym proszę o opublikowanie poniższej informacji.

Takie oto wyzwanie podjęła 8-letnia Asia z klasy IIIb wraz z mamą Kasią, która organizuje i prowadzi wszystkie wyjazdy córki. Projekt wystartował w maju 2017 roku, ale dopiero 21 czerwca udało się go zarejestrować do Rekordu Polski.

Dziś na koncie dziewczyn jest 8 z 46 stolic. Udało się już odwiedzić: Oslo, Warszawę, Amsterdam, Pragę, Budapeszt, Berlin, Kopenhagę i Kijów. We wrześniu dziewczyny lecą na Islandię odwiedzić Rejkiavik, a w październiku zagoszczą w Londynie.

Dziewczyny zakładają ukończenie projektu na luty 2020 roku czyli przed ukończeniem przez Asię 11 roku życia. Jednocześnie łączą podróże z codzienną nauką. Ich system zwiedzania zakłada wyjazdy przede wszystkim w dni wolne od nauki, czyli weekendy, ferie czy wakacje. Kiedy zdarzają się nieobecności, to Asia uczy się w drodze. Nauka tabliczki mnożenia w pociągu lub rozwiązywanie ćwiczeń w pokoju hotelowym nie są takie złe. Podróże także kształcą. To co się zobaczyło na własne oczy, czego się spróbowało lub usłyszało od mieszkańców, na długo pozostaje w głowie.

Rekord Asi można śledzić na stronie bloga: http://podrozekasi.blogspot.fr/p/lp.html

Lub na facebooku: https://www.facebook.com/podroze.kasi

powrót
  • 20
  • listopada 2017Poniedziałek
Imieniny: Feliks, Maksencja, Ampeliusz, Hieronim, Sędzimir
Waluty:
Giełda: