Kolej w Miniaturze ponownie w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Kolej w Miniaturze ponownie w Sosnowcu

Już po raz trzeci w Sosnowcu odbędzie się Festiwal Kolej w Miniaturze. Zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Kilińskiego 31 w dniach 17 i 18 marca.

Festiwal „Kolej w Miniaturze” – w 2018 roku jest to trzecia edycja tej imprezy – to wielka, powszechna, niekończąca się zabawa kolejkami. Na Festiwalu Miłośnicy Kolei prezentują swe modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, jeżdżą pociągami i co jest najważniejsze – wciągają w tę zabawę widzów, przybyłych na Festiwal gości. W mnogości przygotowanych atrakcji goście na każdym polu zainteresowania koleją, na każdym poziomie znajomości i zaangażowania, a przede wszystkim w każdym wieku, w tym najmłodsi mogą znaleźć coś dla siebie – od układania klocków na podłodze, zajęć plastycznych, sklejania prostych modeli, zdobywania sprawności uruchomienia kolejki, ćwiczenia sterowania lokomotywami i ruchem pociągów na makiecie do kontemplacji i dyskusji nad perfekcją odtworzenia taboru, linii i infrastruktury kolejowej, naśladownictwa w miniaturze prawdziwego ruchu kolejowego, jak i samodzielnego poprowadzenia na symulatorze ogromnej, prawdziwej lokomotywy.

Kolej była i jest najistotniejszym i najciekawszym wynalazkiem technicznym towarzyszącym egzystencji człowieka. Na przestrzeni dziejów powstawała i zmieniała się dostosowując się do jego potrzeb. Zawsze towarzyszyło jej hobby rozpamiętywania jej istnienia, kolekcjonowania jej przedmiotów, odtwarzania, modelowania w miniaturze taboru i infrastruktury kolei, czy też zabawy kolejką na wzór jej funkcjonowania.

Festiwal „Kolej w Miniaturze” służy zaprezentowaniu wiedzy, zbiorów i osiągnięć w dziedzinie kolejowego hobby. Zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z aktualnym dorobkiem modelarskim i kolekcjonerskim – modeli lokomotyw i wagonów, bogactwa różnorodnych makiet kolejowych, ruchu miniaturowych pociągów – odwzorowującym technikę i rozwój prawdziwej kolei w poszczególnych okresach historycznych, dyskusji, wymiany poglądów, zabawy kolejkami, jak i czynnego udziału w prowadzeniu miniaturowych pociągów po makiecie lub prawdziwej lokomotywy w kabinie symulatora. Nieodłącznym elementem Festiwalu jest też konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety, najciekawszy skład pociągu.

Atrakcje festiwalu

• Wielka segmentowa/modułowa makieta linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym.

• Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.

• Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.

• Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg, sterować ruchem kolejowym, w tym wykonać manewry na stacji.

• Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07.

• Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli.

• Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Termin Festiwalu

Sobota, 17 marca 2018, godz. 10:00 – 20:00

Niedziela, 18 marca 2018, godz. 10:00 – 18:00

z przerwą ruchową od 13:30 do 14:30

Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony.

Organizatorzy

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

Bieżące informacje i podsumowanie imprezy na witrynie: www.festiwal.kmd.pl oraz na Facebooku

 

 

powrót
  • 17
  • grudnia 2018Poniedziałek
Imieniny: Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
Waluty:
USD 3,8095 +0,94%
EUR 4,3021 +0,20%
CHF 3,8202 +0,44%
GBP 4,7940 +0,32%
Giełda: