Piknik Niepodległościowy - wystawa w Urzędzie Miejskim

Poleć znajomym
 

Piknik Niepodległościowy - wystawa w Urzędzie Miejskim

W Urzędzie Miasta w Sosnowcu można zwiedzać wystawę przygotowaną przez CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska pn. Piknik Niepodległościowy. Niekonwencjonalne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości miało miejsce na Trójkącie Trzech Cesarzy.

Mateusz Bochenek – pełnomocnik Prezydenta ds. Dialogu i Komunikacji Społecznej podkreślił w swoim wystąpieniu rolę integracji różnych pokoleń podczas tak ciekawej inicjatywy zorganizowanej przez  nauczycieli i uczniów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: dyrektor Pałacu Schoena- Paweł Dusza, dyrektor OPP  nr 1 w Sosnowcu Elżbieta Skiba-Posikata, 30. Sosnowiecka Gromada Zuchowa, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej.

Historyczne znaczenie miejsca Trójkąta Trzech Cesarzy jako styku Prus, Rosji i Rzeczpospolitej Krakowskiej w latach 1815 -1846 zaznaczył w swoim wystąpieniu dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego prof. Dariusz Nawrot  oraz przedstawicielka IPN-u w Katowicach  Magdalena Duber. Wiedzę historyczną śpiewnie podkreślił chór z OPP nr 1 w Sosnowcu wraz z opiekunem Katarzyną Kożuch.
- Taka żywa lekcji historii łącząca różne pokolenia na pewno zostanie na długo w pamięci przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, a dla starszych stanie się chwilą wzruszeń i wspomnień – o czym zapewnili organizatorzy działań niepodległościowych w szkole: Bożena Fulas, Aleksandra Karwat i p Tomasz Laber.

powrót
  • 18
  • sierpnia 2019Niedziela
Imieniny: Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena
Waluty:
EUR 4,3543 +0,18%
CHF 4,0093 +0,42%
Giełda: