Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera także sosnowiecki szpital

Poleć znajomym
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera także sosnowiecki szpital

W trakcie 27. finału WOŚP gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Takim szpitalem jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski.

- System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej - mówi Jerzy Owsiak.

WOŚP wspiera także Sosnowiecki Szpital Miejski. - Tylko w 2018 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 400 tysięcy złotych, w tym m.in. urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, kardiotokografy i stanowiska do resuscytacji noworodków. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasza placówka zyskała wysokiej klasy sprzęt medyczny, a my  możemy w jeszcze szerszym zakresie nieść pomoc najmniejszym. To nieoceniona pomoc - mówi Artur Nowak, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

W sumie, od 2013 roku, szpital otrzymał sprzęt o wartości ponad 1,2 mln złotych. Są to takie urządzenia, jak inkubatory, kardiomonitory, kardiomonitor, inhalatory, a nawet łóżka elektryczne.

W tym roku w Sosnowcu ponownie będzie się działo. Zaczynamy w niedzielę, 13 stycznia, od godziny 10 w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskim. Tam gramy do 18, a już od 15.30 rusza wielka impreza przy Górce Środulskiej. Gwiazdami będą: Pokahontaz i Afromental. Więcej informacj TUTAJ.

powrót
  • 26
  • czerwca 2019Środa
Imieniny: Jeremiasz, Edburga, Paweł, Zdziwoj, Jan
Waluty:
USD 3,7376 +0,04%
EUR 4,2554 +0,04%
CHF 3,8308 +0,13%
GBP 4,7704 +0,31%
Giełda: