„Wolność Niezależność Muzyka” - Koncert z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

Poleć znajomym
 

„Wolność Niezależność Muzyka” - Koncert z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

Hołdys, Maleńczuk, Mietall Waluś, „Titus”, Tymański, Porter. Plejada gwiazd pojawi się 1 maja na scenie przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu. Podczas koncert „Wolność Niezależność Muzyka” będziemy świętować 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 występem zespołu  Iova Super Soccer. Potem na scenie pojawią się Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44), Mietall Waluś oraz Zbigniew Hołdys, legendarny założyciel grupy Perfect. Prawdziwą gratką będzie występ tego ostatniego. – Zbyszek w ostatnich latach rzadko koncertuje, pojawia się na scenie w wyjątkowych okolicznościach. Właśnie dlatego zagra w Sosnowcu, bo będzie to wyjątkowy koncert. Jesteśmy w Unii Europejskiej 15 lat. Tymczasem dorasta pokolenie ludzi, którzy nie mają świadomości, jak wyglądał nasz kraj przed przystąpieniem do struktur Unii. Dlatego należy przypominać o tym wydarzeniu – podkreśla Mietall Waluś, pomysłodawca koncertu, który zostanie zorganizowany przy udziale miasta.

- Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów niezależnych, takich, którzy nie boją się wyrażać własnych sądów i opinii, także w odniesieniu do sytuacji politycznej – dodaje Waluś, założyciel grupy Negatyw, współzałożyciel takich formacji jak Lenny Valentino (z Arturem Rojkiem, Penny Lane czy Warsaw Bombs  (z Muńkiem Staszczykiem).

Podczas koncertu zagrane zostaną także utwory Roberta Brylewskiego. Na scenie zaprezentują się także dzieciaki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

 

powrót
  • 24
  • kwietnia 2019Środa
Imieniny: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz
Waluty:
USD 3,8118 +0,18%
EUR 4,2886 +0,20%
CHF 3,7427 -0,35%
GBP 4,9522 +0,09%
Giełda: