Mistrzowie Głośnego Czytania w „Dziesiątce”!

Poleć znajomym
 

Mistrzowie Głośnego Czytania w „Dziesiątce”!

Coroczne październikowe czytelnicze wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu są dla uczniów szczególnym świętem. Spośród najlepiej czytających wybierani są Mistrzowie Głośnego Czytania. Liczne konkursy obejmują wszystkich uczniów „Dziesiątki” w podziale na kategorie wiekowe. Ponadto organizatorzy, w ramach międzyszkolnego konkursu, goszczą w swych murach także najlepszych czytających uczniów z sosnowieckich szkół.

- W ocenie komisji konkursowych uczniowie wykazali się wyjątkowym kunsztem czytelniczym, znakomicie przekazali emocje towarzyszące bohaterom literackim, czy poetyckim wizjom, dokonując świetnej interpretacji wybranych tekstów kultury. Jury, zarówno w etapach szkolnych, jak i międzyszkolnym, miała twardy orzech do zgryzienia, by wyłonić mistrzów spośród mistrzów. Poziom czytelniczy dzieci i młodzieży jest bardzo wysoki. Gratulujemy zdobywcom tytułu Mistrza Głośnego Czytania, uczestnikom i nauczycielom, którzy znakomicie przygotowali swoich uczniów do konkursu – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor szkoły.

Promowanie czytelnictwa w formie konkursu Mistrz Głośnego Czytania ma wymiar szczególny, gdyż czytanie jest ważnym elementem rozwoju każdego człowieka, a książki są doskonałym sposobem na rozbudzenie wyobraźni dzieci i dorosłych, wzbogacanie słownictwa, kształtowanie kompetencji komunikacyjnych, społecznych. Dlatego już od najmłodszych lat należy zachęcać dzieci, by każdego dnia sięgały po książkę i traktowały ją jak dobrego przyjaciela. W tym roku czytelnicza zabawa najmłodszych odbyła się na kanwie "Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków".

powrót
  • 4
  • czerwca 2020Czwartek
Imieniny: Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp
Waluty:
GBP 4,9536 +0,71%
Giełda: