Pożar w rejonie ulicy Radocha opanowany - można bezpiecznie otwierać okna!

Poleć znajomym
 

Pożar w rejonie ulicy Radocha opanowany - można bezpiecznie otwierać okna!

AKTUALIZACJA [17.09. godz. 11.30]:

Informujemy mieszkańców miasta, że nie ma żadnych obaw co do jakości powietrza. Od wczoraj na miejscu przebywa specjalistyczna grupa chemiczna straży pożarnej, która na bieżąco monitoruje jakość powietrza. Odpowiadając wprost na jedno z najczęściej zadawanych przez mieszkańców pytań - można bezpiecznie otwierać okna!

AKTUALIZACJA [17.09. godz. 8.00]:

Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Na miejscu pracuje wciąż 30 jednostek straży pożarnej. - Pożar został opanowany. W tej chwili na miejscu jest pogorzelisko, a w najbliższych godzinach straż będzie przeczesywała teren i sprawdzała, czy w którymś z miejsc nie tli się ogień.  Byłem na miejscu pożaru do godzin nocnych i jestem pod ogromnym wrażeniem służb. Jeszcze raz chciałbym podziękować służbom, które wykazały się nie lada bohaterstwem i umiejętnościami w dogaszaniu pożaru. Ekspresowa reakcja i współpraca wszystkich służb, zarówno miejskich jak i wojewódzkich spowodowały, że w tym momencie pożar zakończył się. Na naszą prośbę jednostka chemiczna zbadała jakość powietrza w najbliższych placówkach edukacyjnych. Powietrze jest w normie i nie ma obaw o nasze pociechy - mówi prezydent Sosnowca.

 

AKTUALIZACJA [22.00]:

130 strażaków nadal walczy z ogniem. Akcja będzie trwała na pewno jeszcze dobrych kilka godzin. Już w tym miejscu należą im się brawa, bo nie szczędzą sił, aby wygrać z ogniem.Jak informuje straż, obronione zostały budynki w najbliższym otoczeniu ognia. W akcji bierze udział specjalistyczna jednostka chemiczna.
- Pożar wybuchł na prywatnej działce, a palą się substancje niewiadomego pochodzenia. Z ulicy Mikołajczyka ewakuowano 25 osób. Na miejsce podstawiono autobus. Mieszkańcy będą mieli zapewniony nocleg. Sprawę tego miejsca zgłaszaliśmy do prokuratury, która prowadzi postępowanie.
W Polsce mamy do czynienia z nielegalnym procederem porzucaniem odpadów przez nieuczciwych ludzi, a wręcz bandytów. Niestety, już teraz można powiedzieć, że Sosnowiec, podobnie jak inne miasta, padł ich ofiarą. Na ten moment przyczyny pożaru nie są znane - przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

AKTUALIZACJA [18.30]:

Wojewódzkie Centrum Zarzadzania Kryzysowego informuje, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia jednak zalecanie jest pozostanie w domu i zamkniecie okien.

W rejonie ulicy Radocha wybuchł pożar. Straż Pożarna jest już na miejscu i stara się opanować sytuację. Jako wsparcie została zadysponowana grupa Ratownictwa Chemicznego z Katowic. Prosimy o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom.

powrót
  • 22
  • września 2020Wtorek
Imieniny: Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim
Waluty:
EUR 4,5055 +0,57%
CHF 4,1902 +0,82%
GBP 4,9195 +0,89%
Giełda: