Stanisław Jędryka reżyser z Sosnowca

Poleć znajomym
 

Stanisław Jędryka reżyser z Sosnowca

Zagłębiowska Mediateka i Instytut Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają na drugi w tym sezonie Zagłębiowski Czwartek. Tym razem będzie on poświęcony urodzonemu w Sosnowcu wybitnemu reżyserowi filmów dla dzieci i młodzieży - Stanisławowi Jędryce. Spotkanie odbędzie się 21 października 2021 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Filmy Jędryki są dla wielu pokoleń pozycjami kultowymi. Podróż za jeden uśmiech, Wakacje z duchami czy Szaleństwo Majki Skowron dziś wciąż zachwycają, udowadniając, że do zobrazowania interesującej fabuły nie są potrzebne drogie efekty specjalne.

Prelekcję o Stanisławie Jędryce wygłosi dr Magdalena Boczkowska – starszy kustosz działu regionalnego Zagłębiana, a po wykładzie odbędzie się specjalny pokaz filmu Zielone lata (1979), opowiadającego o przedwojennym i wojennym Sosnowcu i w całości kręconym w naszym mieście. Scenariusz filmu oparto na powieści Jerzego Przeździeckiego Troje z nad Czarnej Rzeki.

 

Wejściówki do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie po 2 wejściówki na imprezę. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

powrót
  • 18
  • października 2021Poniedziałek
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz
Waluty:
USD 3,9471 +0,15%
EUR 4,5715 -0,04%
CHF 4,2611 -0,19%
GBP 5,4158 +0,14%
Giełda: