Świętuj 112 urodziny Jana Kiepury - tort dla mieszkańców Sosnowca

Poleć znajomym
 

W piątek 16 maja rozpoczęła się kolejna edycja imprezy poświęconej Janowi Kiepurze – Jan Kiepura Superstar. Z okazji 112. rocznicy urodzin „Chłopaka z Sosnowca” na mieszkańców Sosnowca czekała niespodzianka - ogromny tort.

 

Uroczyste świętowanie urodzin rozpoczęło się od rozdania mieszkańcom w centrum Sosnowca urodzinowego tortu. – Jan Kiepura to postać nieodłącznie kojarzona z naszym miastem, a zarazem znana sosnowiczanom. Świadczy o tym fakt, że w czasie rozdawania tortu wielu mieszkańców wiedziało o rocznicy urodzin „Chłopaka z Sosnowca” - tłumaczy zastępca Prezydenta Sosnowca, Agnieszka Czechowska-Kopeć.


Świętowanie na dobre rozpocznie się o godz. 17.00 w Klubie im. Jana Kiepury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Plastic. CZYTAJ WIĘCEJ


Przy tej okazji zaprezentowany został nowy logotyp, który będzie towarzyszył imprezom muzycznym w Sosnowcu. - Logo pojawi się przy okazji imprez kulturalnych – wystaw, koncertów i innych. – To odpowiedź na to, co od lat dzieje się w Sosnowcu. Mamy scenę muzyczną, która rozsławia nasze miasto, środowisko reggae-ska od lat zajmuje czołowe miejsce w Polsce, ale również scena hip-hopowa, a ostatnio również takie zespoły jak Fair Weather Friends, które stają się sławne w całej Polsce - mówi naczelnik Wydziału Kultury Sztuki, Paweł Dusza.
 

 

 

 

 

Gdzie świętować urodziny Jana Kiepury – kliknij tutaj

 

 

 


Po raz pierwszy muzyczne logo można będzie zobaczyć na plakatach zapowiadających koncerty z okazji Dni Sosnowca (6-8 czerwca). Kolejnymi imprezami w tym roku, które będą opatrzone nowym znakiem będą m.in.: Eskalator, Letnie Grillowanie, Festiwal Reggae czy AL. Legro Tribute to Szpilman.


Warto podkreślić, że od niemal roku w Sosnowcu działa nowa sala koncertowa. – Bilety na koncerty w sali koncertowej potrafią się sprzedać w ciągu kilku godzin. To świadczy o tym jak bardzo potrzebne są takie obiekty. Mam nadzieję, że budowana właśnie sala widowiskowo-koncertowa po dawnym kinie „Muza” dopełni naszą ofertę – podkreśla Kazimierz Górski Prezydent Sosnowca.

 

Podstawą Zaprojektowanego logotypu jest oficjalne logo miasta.

 

 

powrót
  • 15
  • listopada 2019Piątek
Imieniny: Alfons, Idalia, Leopold, Leopoldyna, Roger
Waluty:
USD 3,8848 -0,42%
EUR 4,2807 -0,25%
CHF 3,9206 -0,75%
GBP 5,0014 -0,23%
Giełda: