Imię dla źrebaczka wybrane !!!

Poleć znajomym
 

Konkurs na imię dla źrebaczka urodzonego w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu rozstrzygnięty ! W sondzie przeprowadzonej na naszej stronie internetowej zwyciężyło imię LUCEK. Wśród osób  biorących udział w zabawie, które wytypowały to właśnie imię rozlosowanych zostanie 5 nagród - upominków.

 

Imię dla źrebaczka wybrane !!!

 

Przypominamy, że LUCEK urodził się 13 lipca 2012 roku. Wbrew przesądom, nie był to pechowy dzień dla sosnowieckiej szkoły. Urodziła go Drumla, klacz do hipoterapii. To już trzeci koń w szkole, oprócz Drumli w hipoterapii pomaga dzieciom Atlantyk.

 Drumla, matka źrebaczka oraz Atlantyk zostały wykupione przez Klub Gaja i przekazane placówce, aby służyły do hipoterapii – poprawy zdrowia uczniów szkoły. Źrebak jest 50. koniem Klubu Gaja. - Można powiedzieć, że nasza zwierzęca rodzina się powiększa. Jak widać 13 w piątek także może przynieść wiele radości. Hipoterapia jest niezwykle pomocna w pracy z dziećmi z naszej placówki - podkreśla dyrektor szkoły Iwona Durek-Sypek.

 Drumla ma za sobą 14 lat ciężkiej pracy w gospodarstwie, w woj. małopolskim. Miała trafić do rzeźni. Klub Gaja wykupił konia, bo bardzo chciał spełnić marzenia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Jazda konna i kontakt z koniem usprawniają pracę mięśni chorych dzieci, poprawiają ich poczucie równowagi i pewności siebie.

 Rocznie w Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni. Większość z nich, sprzedawanych zagranicę, czeka jeszcze kilkudniowa ciężka podróż. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso oraz te wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) lub wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane.

 Kierowane do Klubu Gaja prośby o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w ciągu roku. Klub Gaja wykupuje konie i zapewnia im nowy dom tylko dzięki pieniądzom z darowizn, z 1% podatku (KRS 0000120069) i akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Drumla została wykupiona dzięki wpłatom z 1 % podatku i zbiórce makulatury.

 

 

 

 
 

powrót
  • 26
  • września 2021Niedziela
Imieniny: Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper
Waluty:
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Giełda: