Dworzec ponownie otwarty dla pasażerów

Poleć znajomym
 

Dworzec ponownie otwarty dla pasażerów

Od dziś hol dworca Sosnowiec Główny ponownie służy pasażerom. PKP S.A. zakończyły trwający od początku tego roku remont. Koszt prac wyniósł milion złotych.

 

 

Dotychczas pasażerowie, aby kupić bilet, musieli przejść do znajdujących się w tunelu kas. Dzięki przebudowie podróżni mogą kupić bilety w jednej z trzech kas PKP Intercity. – Hol będzie czynny przez całą dobę, a o bezpieczeństwo pasażerów dbać będzie ochrona. Warto wspomnieć, że w ramach remontu, nie tylko przenieśliśmy kasy, ale odnowiliśmy elewacje, wnętrze budynku, a dla osób niepełnosprawnych zainstalowaliśmy windę. Jest też system informacji pasażerskiej – opowiada Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP S.A.

 

 

Zadowolenia z zakończenia prac nie krył Arkadiusz Chęciński  – Współpraca z PKP układa się fantastycznie, cieszę się, że nasz dworzec wraca do mieszkańców. Krótko mówiąc to powrót do normalności – powiedział prezydent Sosnowca.

 

 

W obiekcie znajduje się również pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Z myślą o osobach na wózkach inwalidzkich jedno z okien zostało zamontowane nieco niżej.

 

 

Obejrzyj galerię z otwarcia holu dworca TUTAJ.

powrót
  • 27
  • maja 2019Poniedziałek
Imieniny: Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor
Waluty:
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Giełda: