Parafia służy pomocą

Poleć znajomym
 

Przed uroczystością Wszystkich Świętych coraz więcej osób odwiedza cmentarze. Dla tych, którzy to robią rzadko lub przyjeżdżają z daleka przyszła z pomocą sosnowiecka parafia św. Barbary. Od niedawna cmentarz przez nią administrowany jest przedstawiony w formie mapy w internecie. Dzięki wyszukiwarce bez problemu można na niej znaleźć groby najbliższych. Serwis, dzięki wyszukiwarce szczegółowej, daje możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej na podstawie przynajmniej jednego z następujących kryteriów: imienia, nazwiska, daty urodzenia czy śmierci, numeru sektora, rzędu, kwatery czy grobu.

 

Na cmentarzu przy ul. Andersa znajduje się 11.400 grobów. Do tej pory niektórzy odwiedzający mieli problem ze znalezieniem grobów członków rodziny lub przyjaciół. Teraz dzięki internetowemu systemowi wyszukiwania osób pochowanych ten problem nie istnieje. Wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać adres: www.polskie-cmentarze.com/sosnowiec, a później w wyszukiwarkę nazwisko szukanej osoby, by po chwili znać miejsce grobowca. Mapę można oczywiście wydrukować. System umożliwia także administracji cmentarza kontakt z osobami odpowiedzialnymi za grobowiec. Obok zdjęć grobu administrator umieszcza datę urodzin i śmierci (jeśli jest znana) osób pochowanych. Odwiedzający stronę mogą też zapalić wirtualny znicz.

Wynik wyszukiwania zawiera informacje szczegółowe oraz dokładną lokalizację grobu (sektor, rząd i miejsce) wraz z jego zdjęciem lub zdjęciami. Dołączony jest także podgląd mapy cmentarza oraz wybranego sektora, w którym znajduje się dany grób. Strona umożliwia również drukowanie wyniku wyszukiwania oraz mapy pomocniczej. Na potrzeby serwisu powstała elektroniczna mapa. Oprócz grobów zaznaczono na niej rozmieszczenie alei, punktów czerpania wody, wszelkich budowli oraz elementów architektury sakralnej. Cmentarz parafii św. Barbary jest na razie prawdopodobnie jedynym w Sosnowcu, który udostępnił mapę grobów w internecie.
 

powrót
  • 23
  • czerwca 2018Sobota
Imieniny: Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin
Waluty:
EUR 4,3149 -0,40%
CHF 3,7367 -0,95%
GBP 4,9209 -0,20%
Giełda:
WIG 56610.74 +0,33%
WIG20 2162.88 +0,56%
mWIG40 4273.16 +0,04%
sWIG80 13035.7 -0,77%