Aktualne wydarzenia

Kursy maturalne w KANIE

2009-09-12 |  kategoria: Edukacja

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA /www.kana.sosnowiec.pl/ w Sosnowcu ogłasza rekrutację na kursy przygotowawcze do matury w roku szkolnym 2009/2010.

Chorwackie przysmaki zagoszczą w AfreeKANIE

2009-09-11 |  kategoria: Wiadomości

Klub AfreeKANA zaprasza miłośników kuchni i smakoszy na nieodpłatny pokaz kulinarny, połączony z degustacją potraw. Kucharz w obecności Gości przygotuje specjały kuchni chorwackiej.Chorwackie przysmaki zagoszczą w AfreeKANIE już 15 września o godz. 18.00.

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Sosnowcu!

2009-09-11 |  kategoria: Sport i rekreacja

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zadecydował, że przyszłoroczne Indywidualnych Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn odbędą się w Sosnowcu. Zawody odbywać się będą od 5 do 7 marca 2010 roku w sosnowieckiej hali przy ul. Żeromskiego. Sosnowiec o organizację mistrzostw Polski rywalizował z Radzyniem Podlaskim.

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Sosnowcu!

„Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”

2009-09-11 |  kategoria: Zdrowie i Pomoc społeczna

Stowarzyszenie Działające na Rzecz Osób Chorych Psychicznie i Ich Rodzin ARKA, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi SALVE oraz Urząd Miasta Sosnowca Wydział Kultury i Sztuki serdecznie zapraszają na spotkanie  „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”, które odbędzie się  14 września 2009 roku o godzinie 16.00  w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wstęp wolny. Program dofinansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu.

Modernizacja Domu Pomocy Społecznej nr 2

2009-09-11 |  kategoria: Wiadomości

Aktualnie na terenie Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2 trwają prace budowlane związane z modernizacją elewacji. Obecnie realizowany jest etap drugi i trzeci inwestycji obejmujący stronę północno-zachodnią budynku. Modernizowane są balkony a ściany zewnętrzne są ocieplane. Równolegle trwają prace związane z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz remontem łazienek w pokojach mieszkańców.

Modernizacja Domu Pomocy Społecznej nr 2

Deklaracja w sprawie działań na rzecz rozwoju Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

2009-09-11 |  kategoria: Wiadomości

10 września podczas I Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, odbywających się w Zabrzu, podpisano trójstronną deklarację w sprawie działań na rzecz rozwoju Szlaku Zabytków Techniki (SZT) Województwa Śląskiego. Porozumienie zawarte między Urzędem Marszałkowskim, Śląską Organizacją Turystyczną, a przedstawicielami obiektów znajdujących się na Szlaku, zakłada m.in. podejmowanie wspólnych działań na rzecz komercjalizacji i rozwoju regionalnego Szlaku.

Deklaracja w sprawie działań na rzecz rozwoju Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Z myślą o podopiecznych

2009-09-11 |  kategoria: Wiadomości

W Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. gen.Wł. Andersa prowadzone są obecnie prace modernizacyjne i remontowe.Zaplanowano, że do końca października wybudowana zostanie specjalna 4 przystankowa winda dla osób niepełnosprawnych.Do tej pory zakończono remont sali przeznaczonej do terapii zajęciowej i rehabilitacji pensjonariuszy oraz wyremontowano zaplecze gospodarcze. Na ukończeniu jest termomodernizacja obiektu.     

Odbyły się targi INFRA-Meeting i ExpoBeton w Expo Silesia

2009-09-11 |  kategoria: Gospodarka

W dniach od 10 do 12 września  w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym trwała druga edycja Targów Maszyn Budowlanych, Urządzeń i Technologii dla Infrastruktury INFRA-Meeting. Były one adresowane do instytucji, firm i osób związanych z rozwojem infrastruktury drogowej, kolejowej i lotniczej. Wraz z nią odbyły się Targi Techonologii, Produkcji i Wykorzystania Betonu ExpoBeton.

Odbyły się targi INFRA-Meeting i ExpoBeton w Expo Silesia

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

2009-09-11 |  kategoria: Samorząd

Dziś o godz.15.00 w Urzędzie Miejskim w sali nr 319 odbędzie się XLVIII - nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu. W porządku obrad znajdzie się rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu.

Lekkoatletyczne pożegnanie lata

2009-09-11 |  kategoria: Sport i rekreacja

12 września (sobota) na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Mireckiego, odbędzie się Miting „Pożegnanie lata”. Organizatorami przedsięwzięcia są: Śląski Związek Lekkiej Atletyki oraz MKS-MOS Płomień Sosnowiec.

  • 19
  • listopada 2017Niedziela
Imieniny: Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea
Waluty:
Giełda: