Aktualne wydarzenia

Pegueot i L'emir obdarowały sosnowiecką szkołę

2009-10-14 |  kategoria: Edukacja

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Jana Kilińskiego odbyła się dziś uroczysta akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele firmy Pegueot oraz firmy L’emir, autoryzowany dealer marki Pegueot. Samochód tej marki, model 607 został podarowany sosnowieckiej szkole przez firmę L’emir, ponadto Pegueot przekazał placówce pracownię diagnostyki samochodowej.

Jeszcze o targach Expo Real

2009-10-14 |  kategoria: Inwestycje

W wywiadzie z Zastępcą Prezydenta Miasta Zbigniewem Jaskiernią podsumowującym udział Sosnowca w Targach Expo Real w Monachium, który ukazał się na stronie internetowej miasta pojawiła się nieścisłość, którą pragniemy wyjaśnić. Otóż, wśród ofert inwestycyjnych zaprezentowanych przez nasze miasto pojawiły się oferty dotyczące terenów w rejonie ul. 3-go Maja oraz al. Zwycięstwa. Działki te, zgodnie z przeznaczeniem planu zagospodarowania przestrzennego, przeznaczone są pod inwestycje z branży hotelarskiej. Na konakatch z inwestorami właśnie tej branży skupiała się oferta prezentowana podczas monachijskich targów.

Życzenia dla nauczycieli

2009-10-14 |  kategoria: Wiadomości

Z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej w imieniu władz samorządowych Sosnowca składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Życzymy Państwu wielu sukcesów zawodowych, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i optymizmu.

Wieczór kabaretowy z Teatrem Umownym

2009-10-14 |  kategoria: Kultura

Miejski Klub im. Jana Kiepury serdecznie zaprasza 19 października o godz.17.00 na wieczór kabaretowy z TEATREM UMOWNYM pt. „Wszystko jest umowne”. Autor tekstów, reżyser, scenograf Szczepan Dyrka i Grupa. Wstęp wolny.

Konkurs Plastyczny „Drzewo w barwach jesieni”

2009-10-13 |  kategoria: Edukacja

Szkolny Klub Przygody przy Szkole Podstawowej nr 18 zaprasza do wzięcia udziału w VII międzyprzedszkolno – szkolnym konkurs plastyczny „Drzewo w barwach jesieni”. Szczegóły konkursu oraz Karta Zgłoszenia Uczestnika w załączniku w dalszej części informacji.  

50 urodziny "Ekonomika"

2009-10-13 |  kategoria: Edukacja

  9 października w auli Wydziału Nauk o Ziemi rozpoczęła się uroczystość obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sosnowcu. Wśród zaproszonych gości był Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski. Zaprezentowano montaż literacki przeplatany z historią szkoły i uzupełniony o prezentację multimedialną.

Konkurs recytatorski "Przyroda w literaturze dla dzieci"

2009-10-13 |  kategoria: Edukacja

Szkolny Klub Przygody przy Szkole Podstawowej nr 18 zaprasza do wzięcia udziału w X międzyprzedszkolno – szkolnym konkurs recytatorski "Przyroda w literaturze dla dzieci". Szczegóły konkursu oraz Karta Zgłoszenia Uczestnika w załączniku w dalszej części informacji.

Sosnowiec na Targach Expo Real

2009-10-13 |  kategoria: Inwestycje

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia „Silesia”,  w dniach 5-8 października 2009 r. przedstawiła na Targach w Monachium wspólną ofertę inwestycyjną poszczególnych miast członkowskich. Na wspólnym stoisku ofertę inwestycyjną zaprezentowało także nasze miasto.

Sosnowiec na Targach Expo Real

Tolerancja na boisku i w życiu!

2009-10-13 |  kategoria: Sport i rekreacja

Już po raz drugi w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Zagłębia Dąbrowskiego szkół gimnazjalnych w piłce nożnej halowej chłopców pod hasłem: Tolerancja na boisku i w życiu!

Zapraszamy na Nordalia

2009-10-12 |  kategoria: Kultura

W dniach 12 – 30 października w 12 miastach na Śląsku i w Zagłębiu odbędzie się Festiwal NORDALIA. Będzie to już 8. edycja tej imprezy, która jest poświęcona państwom skandynawskim. Nordalia bedą gościły w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie, Czeladzi, Łazach, Mysłowicach, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Świętochłowicach, Zabrzu i Zawierciu.

  • 22
  • stycznia 2020Środa
Imieniny: Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty
Waluty:
USD 3,8202 -0,21%
EUR 4,2370 -0,21%
CHF 3,9328 -0,52%
GBP 4,9894 -0,05%
Giełda: