Aktualne wydarzenia

Wakacje z Muzeum

2009-06-19 |  kategoria: Kultura

Na czas wakacji sosnowieckie Muzeum przygotowało szereg ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci i młodzieży.Będzie można spróbować swoich sił  na warsztatach tkackich, nauczyć się szydełkowania, poznać tajniki tworzenia biżuterii oraz rodzinnych herbów.Serdecznie zapraszamy w imieniu Sosnowieckiego Muzeum.

"Pochwal się paskiem"

2009-06-19 |  kategoria: Edukacja

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza serdecznie młodzież do wspólnego powitania wakacji. Każdy uczeń w wieku od 14 roku życia, który 19 czerwca (piątek) odwiedzi sosnowiecką KANĘ i przyniesie ze sobą własne, tegoroczne świadectwo z biało-czerwonym paskiem będzie mógł nieodpłatnie ćwiczyć na siłowni w KANIE do woli!

Sosnowiec wyróżniony

2009-06-19 |  kategoria: Sport i rekreacja

Fundacja Aktywni po raz 4 uhonorowała Gminy, które najlepiej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich mieszkańców. Gmina Sosnowiec po raz drugi otrzymała to zaszczytne wyróżnienie.  Wręczenie nagrody dla laureata odbyło sie podczas " Mistrzostw Województwa Podkarpackiego- Family Cup 2009" w kolarstwie górskim, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów organizowanych przy współudziale Ministerstwa Sportu, pod patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Przemyśla.  

Sosnowiec wyróżniony

Wszystko o Hospicjum Cordis ...

2009-06-19 |  kategoria: Zdrowie i Pomoc społeczna

Hospicjum Cordis w Mysłowicach istnieje od 1990 roku.To pierwsze stacjonarne hospicjum na Śląsku, jedyne w województwie śląskim domowe i stacjonarne hospicjum dziecięce.Od lat obejmuje opieką dzieci mieszkające w promieniu do 100 km od Mysłowic. Z  pomocy mysłowickiego Hospicjum korzystają także ciężko chore dzieci z naszego miasta.

Spotkanie z laureatami olimpiad

2009-06-18 |  kategoria: Edukacja

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie władz samorządowych Sosnowca z laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych za rok 2008/2009.Kilkudziesięciu wybitnych i uzdolnionych młodych ludzi  z sosnowieckich szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało gratulacje i życzenia z rąk Zastępcy Prezydenta Zbigniewa Jaskierni.  

Od soboty remont ul.Piłsudskiego

2009-06-18 |  kategoria: Inwestycje

W związku z remontem od 20 czerwca fragmentów nawierzchni jezdni ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w kierunku Milowic nastąpią utrudnienia w ruchu . W następnej kolejności prace remontowe prowadzone będą od   ul. Matki Teresy Kierocińskiej do ul. Jana Sobieskiego. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa.  

Serdeczne życzenia urodzinowe

2009-06-18 |  kategoria: Wiadomości

102 urodziny obchodziła będzie 19 czerwca  mieszkanka Sosnowca Pani Jadwiga Balewicz.Nagrodę jubileuszową wraż z życzeniami przekaże dostojnej Jubilatce  Zastępca Prezydenta  Zbigniew Jaskiernia.Pani Jadwidze życzymy  wiele zdrowia i uśmiechu.

Lato w bibliotece

2009-06-18 |  kategoria: Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu serdecznie zaprasza dzieciaki na wakacyjny cykl zajęć plenerowo-świetlicowych pod hasłem „Indiańskie lato i co wy na to???”.

Lato w bibliotece

Koncert charytatywny

2009-06-18 |  kategoria: Kultura

Zapraszamy wszystkich na koncert charytatywny "Maxymalna Muza Miłości Dzieciom", który odbędzie się 21 czerwca w Miejskim Domu Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu od godz. 16.00. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu przy ul. Suchej 21.Gwiazdami wieczoru będą Max Farenthide i Klaudia Walencik, uczestniczka programu "Mam Talent".  

  • 17
  • listopada 2019Niedziela
Imieniny: Jozafat, Hugo, Karolina, Palmira, Zbysław
Waluty:
USD 3,8848 -0,42%
EUR 4,2807 -0,25%
CHF 3,9206 -0,75%
GBP 5,0014 -0,23%
Giełda: