Aktualne wydarzenia

Silesia Komunikacja za nami

2009-06-30 |  kategoria: Gospodarka

Pierwsze na Śląsku Targi Transportu Miejskiego Silesia Komunikacja zgromadziły w sosnowieckiej hali wystawienniczej czołówkę producentów autobusów miejskich. W pawilonie Expo Silesia można było nie tylko zobaczyć, ale też wejść i usiąść za kierownicą takich autobusów jak Solaris, Man, Mercedes, Scania, Solbus, Sor, Maz, Autosan, BMC, TEM SA, Bohdan. Po raz pierwszy na wystawie w Polsce zaprezentowany został trolejbus, który na targi przyjechał prosto z mińskiej fabryki MAZ-a na Białorusi.

Hokeiści będą promować miasto

2009-06-29 |  kategoria: Wiadomości

Dziś w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu doszło do podpisania umowy pomiędzy gminą Sosnowiec a Klubem Hokejowym "Zagłębie Sosnowiec" w zakresie promocji miasta poprzez sport.

Hokeiści będą promować miasto

II edycja Konkursu Fotograficznego MIGAWKA

2009-06-29 |  kategoria: Kultura

Już po raz drugi odbył się Konkurs Fotograficzny MIGAWKA, organizowany przez Gabrielę Źrałek i Krystynę Sławek, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu.

II edycja Konkursu Fotograficznego MIGAWKA

Podpisano umowę o współpracy

2009-06-25 |  kategoria: Wiadomości

25 czerwca w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym doszło do podpisania umowy o wzajemnej promocji i współpracy pomiędzy Expo Silesia a Górnośląskim Związkiem Metropolitarnym. Podpisy złożyli Piotr Uszok, prezydent Katowic i Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca, reprezentujący zarząd GZM oraz Tomasz Raczyński, prezes Kolporter Expo.    

Podpisano umowę o współpracy

Eugenia Bujak trzecia

2009-06-25 |  kategoria: Sport i rekreacja

Na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Dolsku w Wielkopolsce 24 czerwca podczas wyścigu orliczek - kategoria do 23 lat, trzecie miejsce zajęła zawodniczka Grupy Kolarskiej Zagłębie Sosnowiec Eugenia Bujak.

"Tajne przez poufne"

2009-06-25 |  kategoria: Kultura

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA (www.kana.sosnowiec.pl) zaprasza fanów kina 25 czerwca 2009 r. /czwartek/  o godz. 18.00 na film pt. „Tajne przez poufne”, w reżyserii Ethana Coen, Joela Coen. Projekcja odbędzie się w ramach letniego cyklu Ambitnego Kina Studyjnego.    

Warsztaty dla mam

2009-06-24 |  kategoria: Wiadomości

  Jeżeli jesteś bezrobotną mamą i chcesz to zmienić – Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Mama pracująca – nie mniej kochająca”. Dzięki udziałowi w zajęciach młode mamy odważnie wkroczą na rynek pracy po przerwie spowodowanej wychowywaniem dzieci oraz zwiększą swoje szanse na dobrą pracę. Spotkania informacyjne odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety przy ul. 3 maja 11 (wejście od ul. Warszawskiej) w Sosnowcu w piątek 26 czerwca o godzinie 11.00 albo w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 12.00,  tel 0-32 2661672 email:biuro@aktywnekobiety.org.pl    

Elektroniczny nabór do Gimnazjów

2009-06-24 |  kategoria: Edukacja

23 czerwca w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu przeprowadzono przydział uczniów – absolwentów gimnazjów do szkół ponadgimnazjalnych.   Po raz kolejny nabór przeprowadzony został w formie elektronicznej.W odróżnieniu od lat poprzednich w bieżącym roku w tej formie naboru uczestniczy większość gmin.  Dla 1967 absolwentów gimnazjów miasto Sosnowiec przygotowało w szkołach ponadgimnazjalnych  łącznie 2 834 miejsca.  

Aktywne Kobiety na warszawskim Kongresie

2009-06-23 |  kategoria: Wiadomości

Członkinie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety oraz Związku Zawodowego  Pielęgniarek i Położnych na Śląsku uczestniczyły w I Kongresie Kobiet Polskich, który odbył się w dniach 20-21 czerwca 2009 w Warszawie pod hasłem „Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet”. W Kongresie wzięło udział ponad 2 tysiące kobiet z całej Polski, w tym znane osobistości, takie jak Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, Henryka Bochniarz, Magdalena Środa ,Maria Janion,Janina Ochojska,Agnieszka Graff.  

  • 8
  • kwietnia 2020Środa
Imieniny: Sieciesława, Cezaryna, Radosław, August, Apolinary
Waluty:
EUR 4,5342 -0,59%
CHF 4,2883 -0,73%
Giełda: