Aktualne wydarzenia

Społeczeństwo obywatelskie

2009-06-22 |  kategoria: Instytucje

17 czerwca w Dąbrowie Górniczej w Sztygarce odbyło się spotkanie przedstawicieli III sektora na temat rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Zagłębiu. W spotkaniu uczestniczyły osoby z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Zawiercia, Będzina i Czeladzi. Oprócz stowarzyszeń wśród gości byli przedstawicieli Urzędu Miejskiego z Dąbrowy Górniczej,Rady Dzielnicy Południe z Sosnowca oraz Młodzieżowej Rady Miasta.  

III miejsce dla sosnowieckich karateków

2009-06-22 |  kategoria: Sport i rekreacja

W Świnoujściu odbył się V Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. W tegorocznym turnieju, w konkurencjach wzięło udział 346 zawodników i zawodniczek z 21 ośrodków i 5 krajów Unii Europejskiej. W klasyfikacji drużynowej ekipa Sosnowieckiego Klubu Karate zajęła III miejsce.Gratulujemy świetnego wyniku!

Wakacje z Muzeum

2009-06-19 |  kategoria: Kultura

Na czas wakacji sosnowieckie Muzeum przygotowało szereg ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci i młodzieży.Będzie można spróbować swoich sił  na warsztatach tkackich, nauczyć się szydełkowania, poznać tajniki tworzenia biżuterii oraz rodzinnych herbów.Serdecznie zapraszamy w imieniu Sosnowieckiego Muzeum.

"Pochwal się paskiem"

2009-06-19 |  kategoria: Edukacja

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza serdecznie młodzież do wspólnego powitania wakacji. Każdy uczeń w wieku od 14 roku życia, który 19 czerwca (piątek) odwiedzi sosnowiecką KANĘ i przyniesie ze sobą własne, tegoroczne świadectwo z biało-czerwonym paskiem będzie mógł nieodpłatnie ćwiczyć na siłowni w KANIE do woli!

Sosnowiec wyróżniony

2009-06-19 |  kategoria: Sport i rekreacja

Fundacja Aktywni po raz 4 uhonorowała Gminy, które najlepiej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich mieszkańców. Gmina Sosnowiec po raz drugi otrzymała to zaszczytne wyróżnienie.  Wręczenie nagrody dla laureata odbyło sie podczas " Mistrzostw Województwa Podkarpackiego- Family Cup 2009" w kolarstwie górskim, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów organizowanych przy współudziale Ministerstwa Sportu, pod patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Przemyśla.  

Sosnowiec wyróżniony

Wszystko o Hospicjum Cordis ...

2009-06-19 |  kategoria: Zdrowie i Pomoc społeczna

Hospicjum Cordis w Mysłowicach istnieje od 1990 roku.To pierwsze stacjonarne hospicjum na Śląsku, jedyne w województwie śląskim domowe i stacjonarne hospicjum dziecięce.Od lat obejmuje opieką dzieci mieszkające w promieniu do 100 km od Mysłowic. Z  pomocy mysłowickiego Hospicjum korzystają także ciężko chore dzieci z naszego miasta.

Spotkanie z laureatami olimpiad

2009-06-18 |  kategoria: Edukacja

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie władz samorządowych Sosnowca z laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych za rok 2008/2009.Kilkudziesięciu wybitnych i uzdolnionych młodych ludzi  z sosnowieckich szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało gratulacje i życzenia z rąk Zastępcy Prezydenta Zbigniewa Jaskierni.  

Od soboty remont ul.Piłsudskiego

2009-06-18 |  kategoria: Inwestycje

W związku z remontem od 20 czerwca fragmentów nawierzchni jezdni ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w kierunku Milowic nastąpią utrudnienia w ruchu . W następnej kolejności prace remontowe prowadzone będą od   ul. Matki Teresy Kierocińskiej do ul. Jana Sobieskiego. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa.  

Serdeczne życzenia urodzinowe

2009-06-18 |  kategoria: Wiadomości

102 urodziny obchodziła będzie 19 czerwca  mieszkanka Sosnowca Pani Jadwiga Balewicz.Nagrodę jubileuszową wraż z życzeniami przekaże dostojnej Jubilatce  Zastępca Prezydenta  Zbigniew Jaskiernia.Pani Jadwidze życzymy  wiele zdrowia i uśmiechu.

  • 30
  • października 2020Piątek
Imieniny: Zenobia, Przemysław, Gerarda, German, Klaudiusz
Waluty:
USD 3,9563 +0,15%
EUR 4,6188 -0,31%
CHF 4,3197 -0,30%
GBP 5,1269 -0,26%
Giełda: