Aktualne wydarzenia

Elektroniczny nabór do Gimnazjów

2009-06-24 |  kategoria: Edukacja

23 czerwca w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu przeprowadzono przydział uczniów – absolwentów gimnazjów do szkół ponadgimnazjalnych.   Po raz kolejny nabór przeprowadzony został w formie elektronicznej.W odróżnieniu od lat poprzednich w bieżącym roku w tej formie naboru uczestniczy większość gmin.  Dla 1967 absolwentów gimnazjów miasto Sosnowiec przygotowało w szkołach ponadgimnazjalnych  łącznie 2 834 miejsca.  

Aktywne Kobiety na warszawskim Kongresie

2009-06-23 |  kategoria: Wiadomości

Członkinie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety oraz Związku Zawodowego  Pielęgniarek i Położnych na Śląsku uczestniczyły w I Kongresie Kobiet Polskich, który odbył się w dniach 20-21 czerwca 2009 w Warszawie pod hasłem „Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet”. W Kongresie wzięło udział ponad 2 tysiące kobiet z całej Polski, w tym znane osobistości, takie jak Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, Henryka Bochniarz, Magdalena Środa ,Maria Janion,Janina Ochojska,Agnieszka Graff.  

Koncerty rockowe w Kazimierzu

2009-06-23 |  kategoria: Kultura

Miejski Dom Kultury "Kazimierz" zaprasza wszystkich na koncert zespołów rockowych, który odbędzie się 28 czerwca 2009 roku w niedzielę, o godz. 17.30.Cena biletu 5 zł.Zapraszamy.  

Kiepura w lipcu

2009-06-22 |  kategoria: Kultura

Miejski Klub im.J.Kiepury  przygotował dla dzieci pozostających  w czasie wakacji w mieście, szereg propozycji spędzenia wolnego czasu.  Zapraszamy do skorzystania z oferty.Poniżej podajemy program imprez.   

Społeczeństwo obywatelskie

2009-06-22 |  kategoria: Instytucje

17 czerwca w Dąbrowie Górniczej w Sztygarce odbyło się spotkanie przedstawicieli III sektora na temat rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Zagłębiu. W spotkaniu uczestniczyły osoby z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Zawiercia, Będzina i Czeladzi. Oprócz stowarzyszeń wśród gości byli przedstawicieli Urzędu Miejskiego z Dąbrowy Górniczej,Rady Dzielnicy Południe z Sosnowca oraz Młodzieżowej Rady Miasta.  

III miejsce dla sosnowieckich karateków

2009-06-22 |  kategoria: Sport i rekreacja

W Świnoujściu odbył się V Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. W tegorocznym turnieju, w konkurencjach wzięło udział 346 zawodników i zawodniczek z 21 ośrodków i 5 krajów Unii Europejskiej. W klasyfikacji drużynowej ekipa Sosnowieckiego Klubu Karate zajęła III miejsce.Gratulujemy świetnego wyniku!

Wakacje z Muzeum

2009-06-19 |  kategoria: Kultura

Na czas wakacji sosnowieckie Muzeum przygotowało szereg ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci i młodzieży.Będzie można spróbować swoich sił  na warsztatach tkackich, nauczyć się szydełkowania, poznać tajniki tworzenia biżuterii oraz rodzinnych herbów.Serdecznie zapraszamy w imieniu Sosnowieckiego Muzeum.

"Pochwal się paskiem"

2009-06-19 |  kategoria: Edukacja

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza serdecznie młodzież do wspólnego powitania wakacji. Każdy uczeń w wieku od 14 roku życia, który 19 czerwca (piątek) odwiedzi sosnowiecką KANĘ i przyniesie ze sobą własne, tegoroczne świadectwo z biało-czerwonym paskiem będzie mógł nieodpłatnie ćwiczyć na siłowni w KANIE do woli!

Sosnowiec wyróżniony

2009-06-19 |  kategoria: Sport i rekreacja

Fundacja Aktywni po raz 4 uhonorowała Gminy, które najlepiej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich mieszkańców. Gmina Sosnowiec po raz drugi otrzymała to zaszczytne wyróżnienie.  Wręczenie nagrody dla laureata odbyło sie podczas " Mistrzostw Województwa Podkarpackiego- Family Cup 2009" w kolarstwie górskim, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów organizowanych przy współudziale Ministerstwa Sportu, pod patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Przemyśla.  

Sosnowiec wyróżniony
  • 2
  • grudnia 2020Środa
Imieniny: Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut
Waluty:
USD 3,7367 +0,01%
EUR 4,4769 -0,02%
CHF 4,1226 -0,33%
GBP 4,9904 +0,22%
Giełda: