Siedziba Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Siedziba Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Sosnowcu

W obecności Aldo Amati Ambasadora Włoch w Polsce została w Sosnowcu otwarta siedziba Włoskiej Izby Handlowo- Przemysłowej w Polsce. Izba ulokowała się w budynku podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Żytniej 8.

Aldo Amati, Ambasador Włoch w Polsce (po prawej) oraz Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

- Sosnowiec od dziesięcioleci mocno związany jest z włoskim przemysłem. Jednak największy boom inwestycyjny włoskiego kapitału to zasługa działań sosnowieckiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z całego serca dziękuję kierownictwu strefy, zawsze możemy na Państwa liczyć – podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Otwarcie Włoskiej Izby Handlowo- Przemysłowej zbiegło się z 23 rocznicą powstania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Tylko w Zagłębiu Brembo i Bitron zatrudniają ponad cztery tysiące pracowników. Izba to także szansa dla polskich firm, które chcą zaistnie na włoskim rynku. Dzięki siedzibie izby w Sosnowcu teraz ten kontakt dla firm z naszego regionu będzie łatwiejszy – tłumaczył w czasie uroczystego otwarcia Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

powrót
  • 16
  • września 2019Poniedziałek
Imieniny: Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia
Waluty:
USD 3,9116 -0,01%
EUR 4,3262 -0,31%
CHF 3,9500 -0,27%
GBP 4,8609 -0,20%
Giełda:
OZE dla mieszkańców
Walka ze smogiem


ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej