Rok Czytelniczy w CKZiU

Poleć znajomym
 

Rok Czytelniczy w CKZiU


W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska CKZiU w Sosnowcu odbyło się  wspólne czytanie gimnazjalistów z uczniami technikum.

Czwarte spotkanie w ramach Roku Czytelniczego  odbyło w styczniu a wśród zaproszonych gości byli uczniowie Gimnazjum nr 18 z  Ewą Jabłońską-Janeczek oraz Anną Orkisz- przedstawicielem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem przed młodymi ludźmi stało trudne wyzwanie!  W 10.rocznicę śmierci ks. Jana Twardowskiego wspólnie czytano  perełki z twórczości księdza-poety.

To poeta, w twórczości którego stale obecny jest Bóg i człowiek, wszyscy święci i  ludzie – powiedziała Bożena Fulas –koordynatorka projektu. Wysłuchano również poezji śpiewanej  z płyty  Jerzego Zelnika. Anna Orkisz zachęciła do sięgania po prozę i poezję Jana Twardowskiego i kształtowania swojej wyobraźni poprzez obcowanie z kulturą wysoką. Promocję wybranych kierunków w Technikum nr 6 przeprowadziła kierownik Małgorzata Regulewska. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Kurier Miejski.


 

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej