W Wyższej Szkole Medycznej rusza Akademia Seniora

Poleć znajomym
 

W Wyższej Szkole Medycznej rusza Akademia Seniora

Specjalizująca się w kształceniu przyszłych ratowników medycznych, pielęgniarek i położnych uczelnia teraz zajmie się seniorami z regionu. Specjalnie dla nich uruchomiona została nowatorska Akademia Seniora. Każdy kto ukończył 60 lat będzie mógł skorzystać z darmowych zajęć.

 

Akademia Seniora to przede wszystkim program mający na celu zaktywizowanie osób starszych z miasta i regionu i pokazanie im, że nawet mając wiele lat nie jest za późno na naukę i rozrywkę.

 

- Akademia Seniora, czyli "Mam 60 lat - pogłębiam swoją wiedzę i jestem aktywny" to przede wszystkim warsztaty z zakresu informatyki, poradnictwa prawnego, psychoterapii oraz seksuologii. Nasi seniorzy uczestniczyć będą również w wykładach z dietetyki, samopielęgnacji i samoopieki, rehabilitacji, interny, onkologii, diabetologii, kardiologii, profilaktyki oraz wolontariatu - wyjaśnia dr n.med. Izabela Wilk z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu.

 

Najwięcej uwagi poświęcona będzie aspektom medycznym. Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły dowiedzieć się od specjalistów jak się leczyć i jak zdrowo żyć. Akademia Seniora to nie tylko zajęcia. Program realizowany z funduszy rządowych w ramach Aktywności Społecznej Osób Starszych to również wycieczki krajoznawcze, wspólne spotkania, koncerty muzyczne, ogniska a nawet wieczory towarzyskie i kulturalne. Wszystko po to by maksymalnie wypełnić czas seniorów i zaktywizować ich do dalszych działań.

 

Chętni do uczestnictwa w bezpłatnej Akademii Seniora powinni skontaktować się z dziekanatem Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu telefonicznie: 32 291 10 19, mailowo: wsm.sosnowiec@op.pl lub osobiście odwiedzić uczelnię przy Wojska Polskiego 6.
 

powrót
  • 23
  • maja 2018Środa
Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej