Złoty Krzyż Zasługi dla Leszka Chłosty

Poleć znajomym
 

Złoty Krzyż Zasługi dla Leszka Chłosty

Leszek Chłosta, trener szablistów Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Zagłębie Sosnowiec odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżnienie wręczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Odznaczenie to jest przyznawane osobom, które wyróżniają się w pracy spełniając czyny wychodzące poza zakres ich codziennych obowiązków.

Leszek Chłosta odbiera odznaczenie z rąk wojewody śląskiego.

Leszek Chłosta to były znakomity szermierz. Urodził się 8 kwietnia 1961 roku. Przez całą karierę zawodniczą związany był z Zagłębiem Sosnowiec.Najpierw próbował swoich sił w sekcji floretu, następnie zmienił broń na szablę. Jako zawodnik Zagłębia wywalczył dwukrotnie drużynowe mistrzostwo Polski. Był reprezentantem Polski juniorów jak i seniorów. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową. Najpierw szkolił następców w MOSiR Sosnowiec, a następnie w TMS Zagłębie i ZKSZ Zagłębie. Jego podopieczni sięgali po medale mistrzostw świata, Europy i Polski, wygrywali wiele międzynarodowych turniejów. W 2003 roku występujący pod szyldem MOSiR szabliści z Sosnowca sięgnęli po Klubowy Puchar Europy. Duet trenerski tworzyli wówczas Leszek Chłosta i Andrzej Bil. W latach 2009-2010 był trenerem kadry narodowej szablistów.

 

powrót
  • 23
  • czerwca 2018Sobota
Imieniny: Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 13oCJutro
  • 15oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej