Pływalnia w Zagórzu na ostatniej prostej (WIDEO)

Poleć znajomym
 

Pływalnia w Zagórzu na ostatniej prostej (WIDEO)

Budowa nowej krytej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zagórzu zbliża się już do końca. Wykonawca inwestycji wartej 14,5 mln zł napełnia powoli nieckę basenową wodą.

Betonowa niecka basenowa jest już w zasadzie gotowa i w całości obłożona płytkami, dlatego wykonawca może już napełniać basen wodą. Główna niecka o wymiarach 25x16,5 m ma osiem torów, które we fragmencie mają regulację głębokości. To będzie pierwszy tego typu obiekt w Sosnowcu. Częścią obiektu jest także basen rehabilitacyjny wyposażony w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Tu również prace przebiegają zgodnie z planem. Na ukończeniu są również prace związane z wyposażeniem szatni, gdzie stoi w sumie ponad 200 szafek. Gotowa jest już trybuna, która będzie mogła pomieścić około stu widzów.

Pływalnia znajduje się pomiędzy głównym budynkiem szkoły, a ul.Bohaterów Monte Cassino. Połączenie budynków będzie w miejscu klatki schodowej i korytarza trzykondygnacyjnej części istniejącego budynku ZSO, dzięki temu uczniowie nie będą musieli wychodzić z budynku.

Pierwsi miłośnicy pływania będą mogli skorzystać z basenu już w Dzień Dziecka (1 czerwca). Wykonawcą prac jest wybrana w drodze przetargu firma budowlana „Sławomir Mazur” z Jankowic.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

powrót
  • 17
  • grudnia 2018Poniedziałek
Imieniny: Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
Pogoda:
  • -8oCTeraz
  • -5oCJutro
  • -4oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
COP24 | Katowice
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej