Pokonując swoje słabości - triathlon w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

Pokonując swoje słabości - triathlon w Sosnowcu

Pływanie, rower i bieg – zawody w jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych odbędą się 17 czerwca w Sosnowcu. Zapraszamy na pierwszy wyścig Bike Atelier Triathlon.

Triathlon w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. W Zagłębiu dyscyplina ta ma bogate tradycje, więc na starcie pojawi się spora grupa miłośników trójboju. – Chcemy dać możliwość rywalizacji triatlonistom, których przybywa  w szybszym tempie niż wyścigów. Pragniemy również promować najciekawsze miejsca rekreacyjne w Sosnowcu, takie jak Kąpielisko Stawiki, Park Środula, czy też tamtejsza Górka Środulska. Po remoncie, oddano niedawno do użytku wiele dróg w mieście, więc będzie to także możliwość przetestowania nowego asfaltu – wyjaśnia Jacek Kotarski, organizator Bike Atelier Triathlonu. - Wierzymy, że wspólnie ze Stowarzyszeniem Pozytywnie Zakręceni, które w przeszłości przeprowadziło kilka podobnych imprez, uda się zorganizować atrakcyjne wydarzenie zarówno dla uczestników, jak i mieszkańców – podsumował Jacek Kotarski.

Podczas inauguracyjnej edycji Bike Atelier Triathlon do pokonania będzie 475-metrowy odcinek pływania, 21-kilometrowa trasa kolarska i 5-kilometrowa biegowa. Otwierająca zmagania konkurencja odbędzie się na Kąpielisku Stawiki. Po wyjściu z wody zawodnicy zmierzą się z częścią rowerową. Składać się ona będzie z 4–kilometrowego dojazdu na pętlę w centrum miasta, a następnie dwóch 8-kilometrowych rund i dojazdu do drugiej strefy zmian, która będzie się znajdowała w Parku Środula. Trasa poprowadzi po szosie, więc najlepiej sprawdzi się tzw. kolarzówka. „Drafting”, czyli bezpośrednia jazda za innymi zawodnikami będzie dozwolona.

Zwycięzcę wyłoni bieg po 2 okrążeniach w Parku Środula. Uczestnicy finiszować będą przy tamtejszym budynku MOSIR (Sosnowiec, ul. 3 Maja 51), gdzie usytuowane będzie biuro zawodów.

Zaplanowano zarówno wyścigi indywidualne, jak i sztafet. Ta druga opcja może być szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy nie czują się pewnie we wszystkich trzech konkurencjach, a chcieliby się poruszać i wziąć udział w tym wydarzeniu. Zapisy trwają za pośrednictwem strony bikeateliertriathlon.pl.

Harmonogram:

Wydawanie pakietów startowych: 9.00-11.00

Wprowadzenie rowerów, pozostawienie rzeczy w strefach zmian: 9.00 -11.30

Odprawa sędziowska: 11.45

Start: 12.00

Przewidywane przybycie na metę pierwszych zawodników: 13.00

Limit na ukończenie trasy: 14.10

Dekoracja zwycięzców: 14.30

Odbiór rowerów z T2: 13.00- 15.00

Zakończenie zawodów: 15.00

Uwaga! W godz. 12.00-14.00 nastąpi czasowe zamknięcie ulic w centrum miasta. Utrudnienia wystąpią na ulicach: Piłsudskiego, 3-go Maja, 1-go Maja, Narutowicza, Kombajnistów. Za niedogodności przepraszamy.

 

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej