Trening otwarty dla ampfutbolowych juniorów

Poleć znajomym
 

Trening otwarty dla ampfutbolowych juniorów

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na darmowy trening otwarty, który odbędzie się 2 marca 2019 r. w godzinach 10-12 w nowoczesnej, pneumatycznej hali przy Stadionie Ludowym w Sosnowcu (ul. Kresowa 1). Trening odbędzie się bez względu na warunki pogodowe – na podgrzewanej murawie pod balonem. Zajęcia skierowane są do dzieci po jednostronnej amputacji lub z jednostronnym niedorozwojem kończyny. Na miejscu zapewniamy opiekę fizjoterapeutyczną, porady fachowców i miłą atmosferę.

Zajęcia poprowadzą dwaj doświadczeni w pracy z dziećmi trenerzy Kuloodpornych Bielsko-Biała: Maciej Kozik i Dawid Polak. Maciej Kozik to wieloletni trener grup młodzieżowych Górnika Zabrze i GKS-u Katowice, który z juniorami „Gieksy” (rocznik 1995) wywalczył wicemistrzostwo Śląska w sezonie 2011/2012. Dawid Polak to były trener grup dziecięcych w GKS Katowice, mgr wychowania fizycznego oraz instruktor sportów siłowych na AWF Katowice.

- Amp futbol w Polsce dynamicznie się rozwija, a my otwieramy szansę dzieciom, które już w niedalekiej przyszłości mogą z powodzeniem walczyć o medale Mistrzostw Polski, powołania do reprezentacji Polski czy stypendia. Jesteśmy aktualnym wicemistrzem Polski, a na rozegranych w Meksyku mistrzostwach świata Polskę reprezentowało aż czterech naszych zawodników. Droga od juniora do kadry narodowej wcale nie musi być długa: na ostatnich MŚ wśród podstawowych graczy byli nawet 17-latkowie - mówią trenerzy Kuloodpornych.

Amp futbol to doskonała forma rehabilitacji społecznej i ruchowej, pomaga w aktywizacji sportowej dzieci po amputacjach lub z niedorozwojem kończyny.

- W klubie panuje ciepła atmosfera, a dzieci mogą trenować tak, jak czynią to ich rówieśnicy. Pomoże im to w samoakceptacji i doda pewności siebie. Razem z nami staną się silni mimo przeszkód - podkreślają trenerzy.

 

 

 

 

powrót
  • 23
  • sierpnia 2019Piątek
Imieniny: Filip, Róża, Walerian, Benicjusz, Sulirad
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 23oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej