III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Henryka Średnickiego

Poleć znajomym
 

III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Henryka Średnickiego

Wszystkich miłośników boksu zapraszamy serdecznie na trzecią odsłonę Memoriału im. Henryka Średnickiego, który odbędzie się 18 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Br. Mieroszewskich 91.

Ceremonię otwarcia turnieju, którą poprowadzi Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński zaplanowano na godzinę 15:30. Walka wieczoru będzie pojedynkiem o tytuł Mistrza Śląska, a w charakterze honorowego gościa zawodów pojawi się Marian Kasprzyk – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku oraz zdobywca brązowego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w roku 1960.

Henryk Średnicki, którego postać upamiętnia organizowany w Sosnowcu memoriał to zmarły w 2016 roku pięściarz, który jako pierwszy Polak w historii zdobył złoty medal mistrzostw świata (w 1978, w Belgradzie). Średnicki dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Europy, a także dwukrotnie – w Montrealu i Moskwie reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich. Jako zawodnik związany był m.in. z drużyną Górnika Sosnowiec, a po zakończeniu kariery prowadził szkółkę bokserską w Myszkowie.

 

powrót
  • 22
  • sierpnia 2019Czwartek
Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor
Pogoda:
  • 16oCTeraz
  • 22oCJutro
  • 23oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej