Piłkarskie srebro wywalczone „w klatce”

Poleć znajomym
 

Piłkarskie srebro wywalczone „w klatce”

Reprezentanci Jorkyball Sosnowiec po raz kolejny pokazali klasę. W tej odmianie piłki nożnej wywalczyli w Portugalii tytuł wicemistrzów świata.

- To nie jedyne nasze osiągnięcie. Wywalczyliśmy także wicemistrzostwo w turnieju  o Puchar Miasta Pombal, w którym toczyła się rywalizacja. Były to zarazem nieoficjalne Mistrzostwa Europy – podkreśla Michał Dziewanowski, wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju o Puchar Miasta Pombal, tym samym uznany został najlepszym zawodnikiem w Europie.

Sosnowiczanie do Portugalii polecieli w sześcioosobowym składzie, wystawiając dwie drużyny po trzech zawodników.

- W obu turniejach wystartowało 20 drużyn z siedmiu krajów: Francji, Portugalii, Japonii, Kanady, Węgier, Hiszpanii oraz Polski. Do najlepszej ósemki awansowało aż 7 ekip z Francji. Stawkę w obu przypadkach uzupełnialiśmy właśnie my, ekipa Jorkyball Sosnowiec – nie kryje dumy Michał Dziewanowski.

Ekipa z Sosnowca zaprezentowała się w składzie: Piotr Ślimak (kapitan), Michał Dziewanowski, Jakub Lichota, Piotr Kostowski, Artur Pałasz i Paweł Adamik.

Dla niewtajemniczonych. Jorkyball to połączenie piłki nożnej i squash'a. Sosnowiczanie na co dzień trenują w podziemiach centrum handlowego Europa przy ul. Sienkiewicza,  gdzie znajduje się kompleks sportowy. Gra - podobnie jak squash - toczy się w całkowicie lub częściowo przeszklonym prostopadłościanie. Rywalizuje się dwóch na dwóch - do trzech wygranych setów, z których każdy kończy się po siódmym strzelonym golu do bramki o wymiarach metr na metr. Na początek warto jeszcze wiedzieć, że piłki pod żadnym pozorem nie wolno dotknąć ręką. Futbolówka jest mniejsza i kosmata. Ta odmiana futbolu wywodzi się z Francji i jestem tam ważnym uzupełnieniem treningu zawodowych graczy. W ten sposób urozmaicają sobie zajęcia piłkarze z Lille, Rennes czy Nancy

 

powrót
  • 15
  • listopada 2019Piątek
Imieniny: Alfons, Idalia, Leopold, Leopoldyna, Roger
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 13oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej