Zakończyły się Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie, Wakeskacie i Sitwakeu

Poleć znajomym
 

Zakończyły się Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie, Wakeskacie i Sitwakeu

Na Stawikach odbyły się  Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie, Wakeskacie i Sitwake’u! Do Sosnowca zjechala światowa czołówka zawodników.

Po niezwykle udanych Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie, które odbyły się w Sosnowcu w ubiegłym roku, przyszedł czas na zawody w randze międzynarodowej. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz od IWWF (Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu) przyznały klubowi  Wake Zone Stawiki organizację Mistrzostw Europy i Afryki.Polskę  reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników.

Dlaczego tak ważna światowa impreza, Mistrzostwa Europy i Afryki trafiły właśnie do Sosnowca? - „Wake Zone Stawiki” to znakomity obiekt. Jego infrastruktura pozwoliła na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie. Miejscowy klub - KS Wake Zone Stawiki prowadzą ludzie z pasją i doświadczeniem - mówi Wiesław Kurnik, prezes honorowy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Do Mistrzostw Europy i Afryki przygotowaliśmy się z ogromną starannością. Mamy doświadczenie w organizacji takich zawodów i jestem przekonany, że przedstawiciele ponad dwudziestu narodowych reprezentacji wyjechali z Sosnowca ze znakomitymi wspomnieniami - dodaje Kurnik.

- Jesteśmy dumni , że ośrodek, który zrodził się z pasji, teraz stał się miejscem, gdzie odbyła się impreza rangi światowej. Zrobiliśmy  co w naszej mocy, by zawody zostały rozegrane na najwyższym poziomie, w duchu sportowej rywalizacji. Jako mieszkaniec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii cieszę się, że możemy promować na arenie międzynarodowej nie tylko region, ale i nasz kraj. Inwestując na Stawikach wierzyliśmy, że przy współpracy z miastem Sosnowiec powstanie nowoczesne miejsce na poziomie europejskim - dodaje Bartosz Pieczonka, prezes Wake Zone Stawiki.

- Nie mogliśmy się doczekać tej imprezy. Przez kilka ostatnich lat pracowaliśmy nad zmianą wizerunku Stawików i terenu wokół nich, to co teraz możemy oglądać to wspaniały efekt pracy wielu ludzi. Wspaniale, że do naszych działań dołączyła cała grupa osób związanych z klubem Wake Zone Stawiki. To fajni ludzie, otwarci na współpracę z miastem, która układa się bardzo dobrze. Zapraszam na imprezę.Światowy poziom zawodników gwarantuje niesamowite emocje  – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Więcej:

https://www.facebook.com/wakezonestawiki/

 

 

 

powrót
  • 13
  • grudnia 2019Piątek
Imieniny: Bernarda, Otylia, Edburga, Jodok, Róża
Pogoda:
  • 2oCTeraz
  • 3oCJutro
  • 7oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej