Stypendia dla esportowców

Poleć znajomym
 

Stypendia dla esportowców

Już za kilkanaście dni w naszym województwie odbędą się po raz kolejny IEM Katowice 2020 (Intel Extreme Masters Katowice 2020) – międzynarodowy turniej e-sportowy w grze Counter-Strike: Global Offensive rozgrywany w ramach ESL Pro Tour Masters Championship. To właśnie ta impreza pokazuje jak ESPORT dynamicznie rozwija się w naszym kraju i otwiera nowe gałęzie zawodowe. Osoby interesujące się esportem zasilają takie gałęzie gospodarki jak gamedev, it, nowe media. Świat szeroko pojętego gamingu to naturalne środowisko młodych odbiorców, do których ciężko dotrzeć tradycyjnymi kanałami komunikacji.

Esport to branża, którą śledzi ponad 450 mln ludzi na całym świecie w tym około 5 mln w Polsce (dane za raportami NewZoo i Mediacom 2019). Gaming coraz mocniej wkracza w edukacje, odpowiadając na zapotrzebowanie gospodarki w gałęziach nowych technologii. Polska jest mocnym graczem wśród producentów gier CDPR (Wiedźmin )

Wśród najbardziej rozpoznawalnych polskich esportowców mamy Sosnowiczan. Pprzykład z Counter Strike Global Offensive – Paweł Innocent Mocek Illuminar Gaming (2 zawodnik roku wg. Esportmania, 2 zawodnik roku wg. EPICPLAYZ, 3 zawodnik roku wg. Cybersport.pl. Ambasador STS, którego to mega bilbordy wiszą w Katowicach).

Tomasz Wójcik (były zawodnik Legendarnej formacji Virtus Pro.

Wspieranie współzawodnictwa opartego na aktywności intelektualnej, którego celem jest osiągnięcie wyniku sportowego umożliwia nowelizacja ustawy o sporcie z 2019 r.

- Obserwując te zmiany chcemy przyznawać stypendium esportowe dla najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników. Oczywiście upłynie trochę czasu zanim wszystko zostanie dopracowane zgodnie z przepisami ale możliwe, że z końcem roku, a być może wcześniej, najlepszy esportowiec wspierany będzie stypendium w wysokości 1000 zł - informuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

powrót
  • 30
  • marca 2020Poniedziałek
Imieniny: Leonard, Dobromir, Amadea, Kwiryna, Kwiryn
Pogoda:
  • 2oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 4oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej