Szablistki nagrodzone

Poleć znajomym
 

Szablistki nagrodzone

Reprezentantki sosnowieckich klubów, które kilkanaście dni temu sięgnęły po Puchar Świata zostały dziś nagrodzone specjalnymi voucherami. Marta Puda, Angelika Wątor i Zuzanna Cieslar odebrały nagrody z rąk prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego.

Przypomnijmy. Polskie szablistki pokonały Rosjanki i triumfowały w turnieju Pucharu Świata! Marta Puda (TMS Sosnowiec), najbardziej doświadczona w tym gronie, wraz swoimi koleżankami – Sylwią Matuszak (KKSz. Konin) oraz Angeliką Wątor i Zuzanną Cieślar (obie Zagłębiowski KS Sosnowiec) – po raz pierwszy w historii wygrały drużynowo PŚ, zostawiając w pobitym polu wszystkie światowe potęgi. W finale wygrały z Włoszkami 45:44. Trenerem drużyny był Tomasz Dominik, na co dzień szkoleniowiec w ZKS Sosnowiec.

Marta Puda odbiera nagrodę z rąk prezydenta Sosnowca.

Dziś nagrodził je prezydent Sosnowca. - Gratuluję kapitalnego startu i zwycięstwa. To kolejny sukces sosnowieckiej szabli, która jest siłą polskiej reprezentacji - powiedział podczas spotkania Arkadiusz Chęciński, który wręczył każdej z zawodniczek voucher o wartości 4 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.

Na zdjęciu od lewej Andrzej Bil, prezes i trener TMS Zagłębie, Arkadiusz Chęciński,Zuzanna Cieślar, Marta Puda, Angelika Wątor oraz Beata Rak, prezes Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego

 

 

powrót
  • 13
  • kwietnia 2021Wtorek
Imieniny: Justyn, Marcjusz, Marcin, Hermenegilda, Przemysł
Pogoda:
  • 4oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP