Artur Pióro wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi!

Poleć znajomym
 

Artur Pióro wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi!

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie, podczas którego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe nadane sportowcom niesłyszącym, ich trenerom oraz działaczom Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. W gronie wyróżnionych Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej znalazł się sosnowiczan Artur Pióro.

- Czuję wielką dumę że moje sukcesy międzynarodowe zostały nagrodzone. Pływanie to wielka przygoda życia, która uczy konsekwencji, determinacji w dążeniu do celu, a porażki to przystanek w drodze do sukcesu. Pływam indywidualnie jak i dla drużyny. Wszystko co osiągam to ciężka praca i zasługa trenerów Marka Jabczyk, Artura Kieljan, który także został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi i Grzegorza Hoffmana, całego sztabu szkoleniowego, a także koleżanek i kolegów z basenu, w którym trenowaliśmy i trenujemy  przez całe dotychczasowe życie – podkreśla pływak.

Artur Pióro to multimedalista imprez krajowych jak i zagranicznych, w tym medale Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących. Przed nim czwarta olimpiada, która odbędzie się w Brazylii. - Moją ambicją jest start na Olimpiadzie w Brazylii. Z każdej poprzedniej przywoziłem medale, może i teraz się uda. W dalszym ciągu czuję motywację, nie chcą spaczyć na laurach. W Brazyli chcę popłynąć dla mojej mamy, bo jest bardzo chora i myślę że sprawię, jej radość swoim startem – dodaje Pióro, który podkreśla rolę rodziny w odnoszeniu sukcesów. - To również sukces mojego dziadka Zbigniewa który był moim super kibicem jak i zarówno całej kadry pływackiej. Niestety „Zibiego”, bo tak na niego wszyscy mówiliśmy, niestety nie ma już wśród nas, ale na pewno kibicuje mi tam z góry. Dziękuję także moim rodzicom,  ponieważ to właśnie namówili mnie do sportu – dodaje Pióro.

powrót
  • 5
  • grudnia 2021Niedziela
Imieniny: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • 0oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka