AFRYKAMERA w Centrum Sztuki

Poleć znajomym
 

AFRYKAMERA w Centrum Sztuki

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki serdecznie zaprasza na pokaz filmów w ramach 13. Festiwalu AfryKamera, który po raz pierwszy odbędzie się w Sosnowcu, w Zamku Sieleckim w dniach 18-21 kwietnia 2018 roku. Festiwal prezentuje bogatą afrykańską kinematografię, przełamującą stereotypowe myślenie o tym kontynencie. Zaprezentujemy filmy na poziomie światowym, nagradzane najwyższymi filmowymi nagrodami, poruszające ważne kwestie kulturowe, społeczne i edukacyjne.


Dzięki festiwalowi filmowemu AfryKamera do Sosnowca zawita kultura afrykańska. XIII edycji wydarzenia patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afro-Amerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Wybór sloganu nie jest przypadkowy. Misją festiwalu jest bowiem nie tylko popularyzacja afrykańskiej kinematografii w Polsce, ale również poruszanie aktualnych kwestii społeczno-politycznych ważnych zarówno dla Afryki, jak i dla całego świata.

PROGRAM:
18-20 kwietnia 2018 -  FILMY DLA SZKÓŁ
FILMY DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH:

20 kwietnia 2018 (piątek),  godz. 17.00
Félicité
reż. Alain Gomis, Francja/Belgia/Senegal/Niemcy/Liban 2017, czas trwania filmu 129 minut
Opis filmu: Félicité to dumna kobieta i samotna matka. Pracuje jako śpiewaczka w barze w Kinszasie. Gdy jej nastoletni syn łamie nogę w wypadku, musi zebrać pieniądze potrzebne na operację.
W poszukiwaniu pomocy wyrusza w podróż po mieście. Ale zamiast współczucia znajduje korupcję, mizoginię, nierówność i jeszcze bardziej zdesperowanych ludzi od siebie. Odkrywa też,
że jej niezależność wzbudza pogardę i wrogość – nawet ze strony rodziny.

21 kwietnia 2018 (sobota), godz. 16.00
Wallay
reż. Berni Goldblat, Francja/Burkina Faso 2017, czas trwania filmu 84 minuty
Opis filmu: Trzynastoletni Ady mieszka wraz ze swoim ojcem we Francji. Sprawia wiele kłopotów. Dlatego ojciec postanawia wysłać go do rodziny mieszkającej w Burkinie Faso. Na miejscu chłopak zderzy się z zupełnie nieznaną sobie rzeczywistością. To, co wydawało się wakacyjnym wyjazdem, przerodzi się w pasmo nieszczęść, gdy wuj będzie próbował twardą ręką wychować upartego Ady’ego. Ale to nie ciężka praca czy surowe zwyczaje nauczą chłopaka pokory. Prawdziwą lekcję życia da mu miłość najbliższych i odkrywanie miejsca, które nazwać można domem.

Bilety: 10 zł 
Bilety dostępne od 3 kwietnia 2018 w kasie SCS-ZS ul. Zamkowa 2 oraz CIM ul. Warszawska 3 Sosnowiec.
Zapraszamy na stronę AFRYKAMERA.PL

powrót
  • 26
  • marca 2019Wtorek
Imieniny: Feliks, Emanuel, Emanuela, Teodor, Larysa
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 3oCJutro
  • 6oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej