Cztery nowe Lokale Na Kulturę

Poleć znajomym
 

Cztery nowe Lokale Na Kulturę

Aż 4 nowe lokale z pomysłami prosto od mieszkańców powstaną wkrótce w Sosnowcu. To efekt 3. edycji programu Lokalu Na Kulturę.

Idea „Lokalu na kulturę” jest bardzo prosta. Chodzi o wyłonienie najemców lokali użytkowych MZZL-u z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej czy twórczej. To ukłon w kierunku osób, które mają fajne pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację.

W tym roku na oferty czekało 5 lokali. Stawki najmu są naprawdę bardzo atrakcyjne i należą do wielokrotnie niższych od tych, które funkcjonują na rynku komercyjnym. - Liczymy na to, że dzięki "Lokalowi na kulturę" powstaną w mieście nowe i interesujące miejsca, które wzbogacą ofertę kulturalną i artystyczną Sosnowca – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Otrzymaliśmy 9 zgłoszeń, co już jest rekordem. W ubiegłej edycji ofert było 6.

Po obradach komisji konkursowej, wyłonionych zostało 4 zwycięzców, którzy zajmą 4 lokale.

1. Dmowskiego 28
Tu Rosnę
Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica

Placówka kulturalno-edukacyjna. Dla dzieci od 6. miesiące: zajęcia plastyczne, kulinarne, teatralne, językowe, warsztaty, zajęcia terapeutyczne.
Dla rodziców: warsztaty i szkolenia. Indywidualne poradnictwo specjalistyczne (konsultacje). Cykliczne imprezy dla dzieci i rodziców oraz
organizacje półkolonii letnich i zimowych

2. Modrzejowska 32a
Animator

Poczta Balonowa. Usługi balonowe, organizacja czasu wolnego, animacje, sklep z akcesoriami, sprzętem do dekoracji i organizacji czasu wolnego.

Poczta balonowa ma na celu propagowanie zabytków oraz miejsc, gdzie można spędzić czas wolny z rodziną. Miejsca związane z tradycją i kulturą na mapie Śląska oraz Zagłębia będą miały przypisaną odpowiednią kompozycję balonową. Balony w ozdobnych kartonach będzie można zamówić, również kurierem.

Na miejscu ma się również pojawić wystawa zdjęć z miejsc, gdzie pomysłodawcy będą odbywali "balonowe" podróże.

3. Sobieskiego 3b
Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Sosnowcu został założony w 1999 roku, jest jedynym ośrodkiem w Zagłębiu.

Medytacja, rozwój duchowy, wykłady, weekendy medytacyjne, warsztaty, wystawy sztuki buddyjskiej. Pomysłodawcy udostępnią także książki, materiały DVD

4. Wspólna 22
Pracownia Artystyczna

Autorska pracownia artystyczna wraz z galerią sztuki współczesnej oraz kącikiem masażu i relaksacji. Działalność wystawiennicza będzie ogólnodostępna i darmowa dla społeczności lokalnej. Dodatkowo na miejscu będą odbywały się zajęcia z malarstwa i rysunku dla młodzieży oraz dorosłych. Także: wykłady, dyskusje i spotkania o tematyce: sztuka, zdrowy styl życia, psychologia, terapie naturalne.

Galeria ma promować sztukę, piękno i zdrowia jako walory świadome życia.

Na terenie miasta już działają dwa lokale z poprzednich edycji: ArtKwarium i radio Zagłębie FM.

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej