„Kabaret Młodych Panów” z premierą w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

„Kabaret Młodych Panów” z premierą w Sosnowcu

Tego jeszcze nie było. Kabaret Młodych Panów w spektaklu teatralnym! „Lany poniedziałek” – tak będzie się nazywać sztuka, w której zagrają Młodzi Panowie. Premiera tego niezwykłego przedsięwzięcia będzie miała miejsce we wrześniu w Sosnowcu w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego.

Autorem scenariusza jest Janusz Onufrowicz, a reżyserem spektaklu Jerzy Bończak. - To przede wszystkim komedia, czyli ma bawić. A po drugie „przede wszystkim”, jeśli ktoś dopatrzy się satyry na otaczającą nas codzienną polską rzeczywistość, to będzie jeszcze lepiej. To opowieść o spotkaniu czterech facetów, zabawnie nieporadnych w naszych swojskich realiach. Spotykają się w święta. Trochę przesadzają z alkoholem i wplątują się w kilka afer, w które na trzeźwo nikt by się nie wplątał. To opowieść o nas, albo przynajmniej o kimś kogo znamy. O naszych sprawach i problemach. A wiadomo, że z problemów najlepiej się wyśmiać – mówi autor scenariusza, Janusz Onufrowicz.

Dla kabareciarzy, podobnie jak dla autora tekstu praca nad „Lanym poniedziałkiem” to nowe wyzwanie. – Przede wszystkim to pierwszy raz, gdy pracujemy nie na swoim tekście – uśmiecha się Łukasz Kaczmarczyk, jeden z „Młodych Panów”. – Oczywiście wrzucamy tam swoje przemyślenia i nad niektórymi scenami pracujemy razem. Zobaczymy co, z tego wyjdzie. Jurek Bończak jeszcze z nami wytrzymuje, więc może nie będzie najgorzej – dodaje Bartosz Demczuk, kolejny członek kabaretu, w skład którego wchodzą także Robert Korólczyk i Mateusz Banaszkiewicz.Spektakl kabaretowy, oczywiście w tonacji komediowej to dla nas nowa sytuacja. Traktujemy to jako kolejne doświadczenie estradowe – podkreśla Robert Korólczyk i wyjaśnia skąd pomysł, aby premiera miała miejsce właśnie w Sosnowcu. – Znamy się z prezydentem Sosnowca jeszcze z czasów jego pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Jest częstym goście na „Ryjku”, przeglądzie kabaretów, który odbywa się w Rybniku. Od pewnego czasu współpracujemy z Sosnowcem, występujemy w tym mieście. Podczas jednego ze spotkań doszliśmy do wniosku, że fajnie będzie wystartować z premierą właśnie w stolicy Zagłębia. Kabaret ze Śląska rozpocznie w Zagłębiu trasę koncertową spektaklu o ogólnopolskiej tematyce – dodaje z uśmiechem Korólczyk.

Premiera „Lanego Poniedziałku” będzie miała miejsce 20 września o godz. 17.00 w Sali widowiskowo-koncertowej Muza podczas inauguracji Roku Kulturalnego. Mieszkańcy miasta będą mogli go obejrzeć tego samego dnia o godz. 20.00.

- Cieszymy się, że kabaret o tej marce będzie miał premierę swojego przedsięwzięcia właśnie w Sosnowcu. Mogę zdradzić, że to jeden z elementów naszej współpracy, którą chcemy rozwijać. Dziś za wcześnie na konkrety, ale szykujemy duży projekt, z którego miłośnicy dobrego humoru na pewno będą zadowoleni – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

powrót
  • 23
  • lipca 2019Wtorek
Imieniny: Bogna, Apolinary, Apolinaria
Pogoda:
  • 19oCTeraz
  • 16oCJutro
  • 22oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej