"Czeska" przygoda Zagłębiowskiej Mediateki

Poleć znajomym
 

W listopadzie 2018 Zagłębiowska Mediateka miała przyjemność gościć w swoich progach Pracowników Miejskiej Biblioteki w Pradze, którzy podczas wizyty zwiedzili nowy budynek sosnowieckiej Książnicy i poznali jej historię. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem współpracy w ramach wymiany międzybibliotecznej, dzięki czemu wypożyczalnia Zagłębiowskiej Mediateki pozyskała książki najpopularniejszych czeskich autorów w oryginale. Dział obcojęzyczny zasiliły pozycje autorstwa m.in. Karela Čapka, Milana Kundery, Michaela Třeštíka czy Jana Wericha. Ale to nie wszystko...

Sosnowiecka Biblioteka odwdzięczyła się nowym Przyjaciołom pakietem polskich publikacji. Pasjonaci literatury czeskiej mogą także od dzisiaj korzystać bezpłatnie z e-booków znajdujących się na stronie Miejskiej Biblioteki w Pradze. Są to pozycje zarówno czeskich, jak i zagranicznych autorów – wszystkie w języku czeskim. Każdego dnia katalog wzbogaca się o nowy tytuł.

Aby móc skorzystać z e-booków wystarczy jedynie kliknąć w odnośnik umieszczony na stronie Zagłębiowskiej Mediateki - z prawej strony witryny www.biblioteka.sosnowiec.pl.

 

 

powrót
  • 15
  • listopada 2019Piątek
Imieniny: Alfons, Idalia, Leopold, Leopoldyna, Roger
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 13oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej