#zostańwdomu. Projekt: Zdalna Kultura #1-30

Poleć znajomym
 

#zostańwdomu. Projekt: Zdalna Kultura #1-30

#30 (02.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na nowy cykl wykładów online – będziemy prezentować krótkie prelekcje dotyczące kultury naszego miasta i regionu. Mamy nadzieję, że taka forma uczestnictwa w kulturze przypadnie widzom do gustu!

Pierwsza prelekcja poświęcona jest postaci Belli Darvi, sosnowiczanki, jedynej Polki ze Złotym Globem dla najlepszej aktorki. Dowiemy się, jak to się stało, że biedna dziewczyna z ulicy Targowej podbiła Hollywood.

#29 (02.04.2020)

Zamek Sielecki zaprasza na opowiadanie Anny Urgacz-Szczęsnej o pierwszych sosnowieckich zakładach fotograficznych.

#28 (02.04.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” przedstawia – Śpiewaj w domu cz.1.

W pierwszym odcinku Śpiewaj w domu zajmiemy się tym, co zwykle powinno poprzedzać śpiewanie, czyli rozgrzewkę. Poznacie kilka ciekawych ćwiczeń, które pomogą Wam przygotować się do użycia głosu, oraz odpowiednio rozgrzać wszystkie mięśnie aparatu mowy. 

#27 (01.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty – Wielkanoc tuż tuż.

Jak szybko, łatwo i przyjemnie ozdobić dom na Wielkanoc? Może takimi uroczymi kurkami i kogutkami z papieru? Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez pracowników Filii nr 15 Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i życzymy udanej zabawy!

#bonus (01.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza – #zostanwdomu i czytaj Jeżycjadę!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Filia nr 15 Mec wzięła udział w IV Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady organizowanym przez Wydawnictwo Akapit Press. Tym razem czytaliśmy fragment „Sprężyny” Małgorzaty Musierowicz. W sytuacji epidemiologicznej akcja była prowadzona za pomocą nagrań, które połączyliśmy we wspólny pamiątkowy film pt.: #zostanwdomu i czytaj Jeżycjadę! Zapraszamy do obejrzenia!
Udział wzięli dyrektorzy sosnowieckich szkół średnich – Pani Ewelina Stasik i Pani Marzena Wola, nauczycielki Joanna Adamczyk, Katarzyna Gwoździk, Sylwia Świder i Sylwia Szarwark, doktorzy z Fundacji „Dr Clown” – Karina Wojtusiak, Katarzyna Polakowska, Dariusz Botkowski, Radny Miasta Sosnowca Kamil Wnuk, Ks. Łukasz Lisowski ze Wspólnoty Betlejem oraz bibliotekarki z Filii nr 15 Mec MBP w Sosnowcu.

#26 (31.03.2020)

Miejski Klub Maczki przedstawia – Zostań mistrzem Scrabble!

#25 (31.03.2020)

Miejski Klub Maczki zaprasza na wspólne tworzenie papierowych pacynek.

#24 (31.03.2020)

Miejski Klub Maczki przedstawia Gazetowego Stworka.

#23 (31.03.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na warsztaty pt. Palma Wielkanocna.

Do jej wykonania potrzebujemy: gałązek wierzby z baziami (symbolizują życie, ponieważ rosną nawet w trudnych warunkach), bukszpan (roślina wiecznie zielona, wg medycyny ludowej ma właściwości dobroczynne i lecznicze), żonkile (symbol odrodzenia i nowego początku, z racji tego, że pojawiają się na łąkach jako pierwsze) oraz wstążkę. Zgodnie z tradycją palma czyli życiodajna gałąź zielona jest symbolem sił witalnych i życia, odnowy roślin, zapowiedzią ich kwitnienia i owocowania. Jej dobroczynne właściwości miały się potęgować przez poświęcenie.

#22 (30.03.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcji.

Zapraszamy na kolejną część ćwiczeń dykcyjnych w wykonaniu Krzysztofa Korzeniowskiego, aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

#bonus (30.03.2020)

„Zrób to sam!” – czyli kreatywny sposób na nudę

Kiedy czas się dłuży i brakuje pomysłów na pokonanie nudy… wyciągnij kartkę papieru, klej i nożyczki – zaraz coś poradzimy. Przedstawiamy kilka plansz – ZRÓB TO SAM! z ciekawymi pracami plastycznymi, które możesz wykonać samodzielnie w domu. Każda plansza zawiera zdjęcia oraz dokładny opis działań krok po kroku. 
Do dzieła!

Plansze instruktażowe do pobrania TUTAJ.

#21 (30.03.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przedstawia – 3, 2, 1... Oto On – PAN SKARPET we własnej osobie!

Sympatyczna i bardzo mądra pacynka, na co dzień mieszkająca w MBP w Sosnowcu, postanowiła poczytać troszkę dzieciom i przesłać im nieco dobrej energii poprzez łącza internetowe. A co czyta? Rewelacyjny „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza (Wyd. Literatura). Zapraszamy! A już wkrótce kolejne odcinki serii

#20 (27.03.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na Sosnowiecką podróż w czasie.

Sosnowiec kiedyś i dziś – czyli wirtualna podróż w czasie, dzięki której będziecie Państwo mogli zobaczyć ulice naszego miasta kilka, kilkanaście lat temu, a także dziś. Być może ten zwykły spacer okaże się także powrotem do pięknych wspomnień? Zapraszamy!

#19 (27.03.2020)

Zamek Sielecki zaprasza na 1. część „Historii sztuki w odcinkach”. Zawsze „na żywo”, w galerii. Tym razem online.

#18 (26.03.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na film instruktażowy „jak zrobić kwiatka z gliny”.

#17 (26.03.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na warsztaty z ceramiki.

#16 (26.03.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na wirtualny spacer z Beatą Sołtysik po Nowym Yorku.

Nowy York – największe miasto Stanów Zjednoczonych. Centrum światowej muzyki, sztuki, mody oraz architektury. To właśnie tam znajdują się światowej sławy teatry, sale koncertowe i muzea. Dookoła majestatyczne drapacze chmur, żółte taksówki, przepiękne parki i skwery… Macie ochotę na spacer?

#15 (25.03.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury i Stowarzyszenie Miłośników Fotografii zapraszają na podróż w czasie.

#14 (25.03.2020)

Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki zaprasza na warsztaty „jak zrobić indiański totem?”.

#13 (25.03.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury przedstawia – Fit Barre – zestaw ćwiczeń dla dorosłych.

Dzisiejszego poranka zapraszamy na Relaks z gracją, czyli „Ćwiczenia fit Barre”. Barre jest to forma ruchu oparta na ćwiczeniach zaczerpniętych z baletu połączonych z elementami jogi i pilatesu. Do treningu zapraszamy każdego bez względu na wiek oraz umiejętności.

#12 (24.03.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przedstawia – Zmaluj coś z Biblioteką!

Wiecie co to fluid painting lub fluid art? To dająca obłędne efekty technika malarska, polegająca na rozlewaniu i rozdmuchiwaniu płynnych farb na płótnie. Zatem jeśli macie chwilkę czasu, troszkę wolnej przestrzeni, płótno lub płytę pilśniową, farby, suszarkę do włosów i słomki do napojów oraz trochę gazet do zabezpieczenia podłogi, zabierajcie się do wspólnej pracy i zabawy! A jeśli efekty będą Waszym zdaniem zadowalające, pochwalcie się obrazami w mediach społecznościowych. Tylko nie zapomnijcie nas oznaczyć #mbpsosnowiec

A teraz zobaczcie, co i jak zmalowała kreatywna pracownia plastyczna MBP w Sosnowcu z drobną pomocą małej Zuzki ;)

#11 (24.03.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza na zajęcia plastyczne – Zrób sam kotka z gliny z Pałacem Schoena.

Instrukcja do pobrania TUTAJ

#10 (24.03.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na ćwiczenia baletowe.

Czy są z Nami jakieś przedszkolaki? Razem z Zosią zapraszamy wszystkie dzieciaki na baletową rozgrzewkę – ćwiczenia stóp, port de bras* oraz rozciąganie. Wspólnie zadbamy o Waszą kondycję, poprawną postawę oraz koordynację ruchów. *Port De Bras to taniec połączony z elementami baletu, któremu powinna towarzyszyć harmonia i skupienie oraz spokojna, relaksująca muzyka.

#09 (23.03.2020)

Miejski Klub Maczki przedstawia pomysły na wolny czas.

#08 (23.03.2020)

Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki zaprasza na krótką lekcję historii.

#07 (23.03.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcji.

Krzysztof Korzeniowski i Przemysław Kania z Teatru Zagłębia zapraszają na rozgrzewkę dykcyjną. Aktorzy przedstawiają ćwiczenia na podstawie książki prof. Kani.

#06 (23.03.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcji.

Krzysztof Korzeniowski i Przemysław Kania z Teatru Zagłębia zapraszają na rozgrzewkę dykcyjną. Aktorzy przedstawiają ćwiczenia na podstawie książki prof. Kani.

#bonus (19.03.2020)

Zagłębiowska Mediateka w wirtualnej rzeczywistości

Zagłębiowska Mediateka zamknęła swoje podwoje, dlatego zapraszamy na wirtualną, ale przede wszystkim bezpieczną przechadzkę po naszym pięknym obiekcie. Proponujemy Państwu spacer po jednej z najnowocześniejszych bibliotek w naszym kraju, w której od czerwca 2018 roku udostępniono tysiące książek i zbiorów multimedialnych, a także zorganizowano mnóstwo ciekawych wydarzeń: projekcji filmowych i koncertów, spotkań autorskich i wernisaży zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych miłośników kultury. Warto też wejść na Facebooka Mediateki, gdzie od czwartku będzie konkurs wiedzy o kulturze.

#05 (19.03.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” przedstawia – Jak zrobić animację poklatkową?

Okazuje się, że nie trzeba mieć wyjątkowego sprzętu, aby to zrobić. MDK Kazimierz w kilku krótkich krokach zaprezentuje Wam, jak zrobić krótki filmik. Powodzenia.

#04 (18.03.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza do wspólnych kolorowanek.

Dzieci się nudzą? Wydrukuj im kolorowankę (dla najmłodszych i tych nieco starszych). Niech sami zdecydują, w jakich barwach widzą Pałac Schoena.

#03 (17.03.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza do wspólnych zajęć.

Agnieszka Bałaga-Okońska (aktorka Teatru Zagłębia) zaprasza nas, wraz ze swoją córką, do wspólnej zabawy. Logopedyczne ćwiczenia, które są aktorską codziennością, tym razem pomogą nam walczyć ze stresem. Ćwiczmy z nimi wyginanie buzi, masażyki twarzy i uśmiechy od ucha do ucha. Te proste ćwiczenia pomogą nie tylko uporać się z napięciem mięśni twarzy, ale – gwarantujemy – wprawią nas w dobry humor.

#02 (17.03.2020)

Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki przedstawia – Tradycje Wielkanocne – wystawa dla dzieci.

Już niebawem Wielkanoc, dlatego w Zamku Sieleckim prezentujemy wystawę dla dzieci Tradycje Wielkanocne. O tym, jak kiedyś przygotowywano się do świąt i jak je spędzano opowiada dyrektor Sosnowieckiego Centrum Sztuki, Jolanta Skorus. Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie!

#01 (16.03.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza do wspólnych zajęć.

Agnieszka Bałaga-Okońska (aktorka Teatru Zagłębia) zaprasza nas, wraz ze swoją córką, do wspólnej zabawy. Logopedyczne ćwiczenia, które są aktorską codziennością, tym razem pomogą nam walczyć ze stresem. Ćwiczmy z nimi wyginanie buzi, masażyki twarzy i uśmiechy od ucha do ucha. Te proste ćwiczenia pomogą nie tylko uporać się z napięciem mięśni twarzy, ale – gwarantujemy – wprawią nas w dobry humor.

powrót
  • 1
  • listopada 2020Niedziela
Imieniny: Konradyn, Seweryn, Andrzej, Warcisław, Wiktoryna
Pogoda:
  • 10oCTeraz
  • 13oCJutro
  • 14oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP