#zostańwdomu. Projekt: Zdalna Kultura #61- [AKTUALIZACJA]

Poleć znajomym
 

#zostańwdomu. Projekt: Zdalna Kultura #61- [AKTUALIZACJA]

Witaj w „Zdalnej Kulturze”
– projekcie realizowanym przez sosnowieckie instytucje kulturalne.

Materiały #1-30 dostępne TUTAJ.
Materiały #31-60 dostępne TUTAJ.


#121 (10.06.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu i Zagłębiana – dział regionalny MBP – zapraszają na pierwszy film z nowego cyklu „Co kryją Zagłębiana?”

Pracownicy działu zabiorą widzów w niezapomnianą podróż odkrywającą skarby, które znaleźć można w sosnowieckiej Bibliotece. Ponad stuletnie cegiełki, mikrofilmy z prasą przedwojenną, najciekawsze zdjęcia, osobiste pamiątki po znanych Zagłębiakach. W pierwszej części przedstawione zostały charytatywne cegiełki i kwity z pierwszej połowy XX wieku, wszystkie pochodzą z terenów Zagłębia Dąbrowskiego.

#120 (08.06.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na drugi film z cyklu „Wirtualny podwieczorek z filozofią”.

#119 (03.06.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wystawę malarstwa Laury Gackiej w Zagłębiowskiej Mediatece.

Od 21 maja do 29 czerwca 2020 roku w Zagłębiowskiej Mediatece prezentowana jest wystawa malarstwa Laury Gackiej. Ekspozycję prac ulokowaną na poziomie I gmachu biblioteki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, można zwiedzać „przy okazji” zwracania lub wypożyczania książek w Mediatece – co gorąco polecamy :) Wstęp wolny. Dziś zapraszamy na wirtualne zwiedzanie ekspozycji:

#118 (02.06.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do Kreatywnej Pracowni Plastycznej.

Pracownia Plastyczna Zagłębiowskiej Mediateki prezentuje w jaki sposób zrobić niepowtarzalną i oryginalną kartkę trójwymiarową :) Może taki pomysł przyda się na zbliżający się Dzień Ojca...?

#117 (02.06.2020)

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na pierwszy film z cyklu „Wirtualny podwieczorek z filozofią”.

#116 (29.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza wideorecencje – „Strona po stronie”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu gorąco zachęca do odwiedzin i nowych wypożyczeń. Codziennie dbamy o to, by czuli się Państwo u nas bezpiecznie oraz by na półkach nie brakowało atrakcyjnych nowości literackich. Teraz zadbamy też o ułatwienie wyboru lektury :) Pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki ruszają z nowym cyklem wideorecenzji, z których dowiedzą się Państwo po co warto sięgnąć podczas kolejnej wizyty w bibliotece. Zapraszamy!

#115 (29.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję.

Nie tak dawno świętowaliśmy 118. urodziny Jana Kiepury. W naszych regionalnych prelekcjach online nie mogło zatem zabraknąć najsłynniejszego w dziejach „chłopaka z Sosnowca”. Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do wysłuchania historii tego wyjątkowego artysty.

#114 (27.05.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcyjne.

Przemysław Kania w swoim ostatnim odcinku warsztatów poprawnej wymowy przygotował podsumowanie najbardziej przydatnych technik oddechowych i dykcyjnych.

#113 (27.05.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcyjne.

Krzysztof Korzeniowski w ostatnim odcinku warsztatów dykcyjnych zaprosił do wirtualnej współpracy uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu, by wspólnie zaprezentować kilka wymagających łamańców językowych.

#112 (26.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do zabawy z rytmem i muzyką.

W Mediatece wykorzystujemy zabawkę zwaną BUM BUM RURKAMI, ale w domu możecie sięgnąć po garnki, patelnie, łyżki – wszystko to, co Waszym zdaniem wydaje fajne dźwięki :)

#111  (25.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza do tańca.

Podopieczni Studia Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura. A Wy, za co kochacie taniec?

#110  (22.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na ćwiczenia baletowe.

Zapraszamy na kolejną porcję ćwiczeń baletowych dla grupy zaawansowanej.

#109 (21.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na opowieść.

Świat Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki serdecznie zaprasza  na wesołą opowieść o kolorowych i bardzo zdrowych warzywach. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie. A może zechcecie sami narysować warzywa, o których opowiada Pani Ania?

#108 (21.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wystawę.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania wystawy makrofotografii Tadeusza Łazarza „W kropli ukryte”. Ekspozycja prezentowana jest na poziomie 0 Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Prace można podziwiać również osobiście – „przy okazji” zwracania lub wypożyczania książek – co gorąco polecamy :) Wstęp wolny.

#107 (20.05.2020)

„Teatr w Sosnowcu” to tekst autorstwa Stanisława Jermułowicza, który ukazał się w „Roczniku sosnowieckim i kalendarzu na rok 1899”. Czyta aktor Teatru Zagłębia – Wojciech Leśniak.

#106 (20.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję dr Magdaleny Boczkowskiej.

O Hance Ordonównej słyszeli wszyscy. Przeboje Ordonki, takie jak „Uliczka w Barcelonie” czy „Miłość ci wszystko wybaczy”, nuciła niegdyś cała Polska. Ale co wspólnego miała artystka z Sosnowcem? Co znajdowało się w jej tajemniczym kuferku? O tym między innymi w dzisiejszej prelekcji.

#105 (19.05.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcyjne.

Krzysztof Korzeniowski zachęca, by popracować nad swoją kondycją oraz równocześnie nauczyć się lepiej wykorzystywać swoją przeponę.

#104 (19.05.2020)

Teatr Zagłębia zaprasza na ćwiczenia dykcyjne.

Przemysław Kania zaprasza wraz ze swoimi dwiema asystentkami na kolejny odcinek ćwiczeń dykcyjnych. Tym razem skupia się nad najbardziej problematycznymi do wymówienia głoskami.

#103 (19.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na ćwiczenia baletowe.

Ćwiczenia baletowe dla najmłodszych – Zapraszamy na kolejne zajęcia, dzisiejsze ćwiczenia będą odbywać się w parach dlatego zaproście mamę, tatę lub rodzeństwo.

#102 (16.05.2020)

118. rocznica urodzin Jana Kiepury

16.05.2020 – 118. rocznica urodzin Wielkiego Sosnowiczanina i Naszego patrona Jana Kiepury. Video zrealizowane na podstawie materiałów archiwalnych będących w zasobach Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

#101 (15.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na cz 5. Firlejku, co robisz? – „Wypożyczanie książek w bibliotece”.

Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Pan Firlej opowie o tym, w jaki sposób szybko i przyjemnie wypożyczyć książki w bibliotece. A czy Wy wiecie gdzie szukać tych książeczek, które chcielibyście zabrać ze sobą do domu?

#100 (15.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na warsztaty z Jive'a.

JIVE z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury – Jive to amerykański taniec towarzyski z kanonów tańców latynoamerykańskich, zapraszamy wszystkich do nauki podstawowych kroków tanecznych.

#99 (14.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na cz 4. Firlejku, co robisz? – „Zamawianie książek przez Internet”.

Firlej i Pani Bibliotekarka pokazują dzieciom jak zamówić książkę w katalogu elektronicznym, czyli przez Internet.

#98 (14.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty.

Jeśli marzą Wam się zakładki do książek inne niż wszystkie – ten filmik jest właśnie dla Was! Zobaczcie jakie cuda tym razem przygotowała Pani Ania z Filii nr 15 – Mec MBP w Sosnowcu.

#97 (13.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję o Wacławie Stacherskim.

Najnowsza prelekcja regionalna Biblioteki poświęcona jest kolejnej wybitnej postaci z Sosnowca. Tym razem bohaterem jest por. Wacław Stacherski – poeta, żołnierz, zamordowany w Auschwitz, którego biografia ukaże się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa naukowego Adam Marszałek.

#96 (13.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na Czytanie Rocznicowe.

Majowe Czytanie Rocznicowe pt.: „To był dziki człowiek” w 25. rocznicę śmierci Małgorzaty Hillar w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzimy online. W naszym projekcie wzięła udział pomysłodawczyni Czytań Rocznicowych – Beata Patrycja Klary. Pamiątką comiesięcznych spotkań w Zagłębiowskiej Mediatece są fragmenty utworów wspominanych twórców w formie ozdobnych zakładek. W bieżącym wydaniu proponujemy ich wersję nietradycyjną według pomysłu i przygotowania graficznego Sylwii Szarwark. Zapraszamy do wysłuchania wierszy Małgorzaty Hillar!

#95 (13.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję – Książka jako obiekt pożądania.

Zapraszamy na prelekcję dr Magdaleny Boczkowskiej z Zagłębianów, przygotowaną specjalnie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dziś mowa będzie o różnych odmianach miłości do książek.

#94 (12.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty – wazon na kwiaty.

Na dzisiejszych warsztatach Pani Ania pokazuje jak zrobić uroczy wazon na kwiaty, wykorzystując słoik po kawie i kilka kolorowych dodatków. Zobaczcie, jakie to proste!

#93 (12.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na cz 3. Firlejku, co robisz? – „Porządek na regałach”.

Czy książki w bibliotece mogą być ustawione byle jak? Co na bibliotecznych regałach robią rozdzielacze? Wraz z Firlejem możecie poznać odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy na filmik :)

#92 (11.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na „Proszę Państwa, oto wiersz!”.

Wiersze polskich poetów w interpretacji uczniów kl. I b Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - filmik przygotowany przez Filię nr 15 – Mec oraz Barbarę Siwek – wychowawcę klasy.

#91 (11.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na cz 2. Firlejku, co robisz? – „Zaginanie kartek”.

Z drugiej części przygód Firleja dowiemy się jak powinna wyglądać najlepsza zakładka do książki.

#90 (11.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty – kwiaty z masy solnej.

Z drugiej części filmiku o masie solnej dowiecie się jak przygotować piękne kwiaty z użyciem tego wdzięcznego materiału plastycznego.

#89 (08.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na cz 1. Firlejku, co robisz?

Jak myślicie – czy Firlej – nasza ulubiona różowa pacynka – poradzi sobie podczas pierwszej wizyty w bibliotece? Zapraszamy na pierwszą część przygód Firleja w krainie książek ;)

#88 (08.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty – kwiaty z masy solnej.

Na początek obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, specjalnie na Dzień Bibliotekarza (8.05) przygotowaliśmy dla Was filmik, po obejrzeniu którego sami przygotujecie masę solną - idealną do różnego rodzaju prac plastycznych. Udanej zabawy!

#87 (08.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza na wirtualny spacer ze sztuką – wystawa malarstwa Jolanty Placzyńskiej w Galerii Muzy.

#86 (06.05.2020)

Zamek Sielecki zaprasza na czwartą część „historii sztuki w odcinkach”.

Co może inspirować artystów – dawniej i dziś? Zobaczcie i posłuchajcie wykładu Małgorzaty Malinowskiej-Klimek!

#85 (06.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję.

W latach 90. XX wieku Marcin Baran pisał, że Sosnowiec jest jak kobieta… MBP w Sosnowcu zaprasza na prelekcję dr Magdaleny Boczkowskiej dotyczącą kobiecego oblicza naszego miasta. Posłuchajcie o kobietach znanych, odważnych, inteligentnych i przebojowych, które nie bały się mieć swojego zdania.

#84 (06.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty.

Wreszcie przyszła wiosna! Piękna, kolorowa i pogodna. Warto pomyśleć, jak przenieść nieco wiosennego klimatu do naszych domów. Filia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza na filmik instruktażowy, z którego dowiecie się, jak zrobić pomysłowe bukiety kwiatów z bibuły.

#83 (06.05.2020)

Miejski Klub im. Jana Kiepury zaprasza do wspólnej nauki – Tango w pigułce.

#82 (05.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przedstawia „awaryjne” kubeczki origami.

Kreatywna Pracownia Plastyczna MBP w Sosnowcu serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy. Tym razem, technikę origami wykorzystamy do złożenia „awaryjnych” kubeczków papierowych. Prezentujemy aż 3 patenty! Miłej zabawy ;)

#81 (04.05.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prezentację książki.

Zapraszamy na prezentację książki „Don Dziel i czajka Majka” autorstwa sosnowieckiej poetki i autorki książek dla dzieci, Bogusławy Tutajewicz. Występują uczniowie kl. Ib ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Siwek. Filmik powstał we współpracy z Filią nr 15 – Mec MBP w Sosnowcu.

#80 (30.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję dr Magdaleny Boczkowskiej.

W marcu w Zagłębiowskiej Mediatece odbył się pokaz filmu niemego z 1929 r. „Pies Baskerville'ów”, którego jedyna kopia została odnaleziona w piwnicy jednego z sosnowieckich kościołów. Projekcji towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Artura Rumińskiego. Dla wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w projekcji, dzisiaj prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej właśnie o tym filmie i okolicznościach jego odnalezienia i rekonstrukcji.

#79 (29.04.2020)

Zamek Sielecki zaprasza do pracowni pisania ikony #3

Zapraszamy na trzecią część wirtualnej pracowni ikon. W ostatnim odcinku mini serii dowiecie się, jakie są finalne etapy w procesie jej pisania. Opowiada Monika Pawlas-Polańska.

#78 (29.04.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza na cykl „Zagłębie tajemnic”, w których prof. Dariusz Nawrot opowiada o ciekawostkach historycznych związanych z Sosnowcem i naszym regionem.

#4 W tym odcinku prof. Dariusz Nawrot opowie o niezwykle ciekawej historii dotyczącej Sosnowca... i Józefa Stalina.

#77 (28.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kreatywne warsztaty.

Choć szkoły są w dalszym ciągu zamknięte, uczniowie – mali i duzi – dwoją się i troją, by sprostać nauce w wersji online. A co powinno się znaleźć na biurku przykładnego ucznia – oczywiście przybornik na ołówki i długopisy! Zapraszamy na filmik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, pokazujący jak zrobić własny, oryginalny przybornik.

#76 (27.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przedstawia „Dzień dobry, książko! – Mali bohaterowie”

Tym razem MBP w Sosnowcu zaprasza do poznania małych bohaterów z opowiadań Barbary Gawryluk. Są to dzieci, które naprawdę pomogły ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie. Książka zachęca do nauki udzielania pierwszej pomocy, ponieważ każdy może uratować ludzkie życie.

#75 (27.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do wspólnego gotowania.

Dziś sosnowiecka Biblioteka przedstawia szybki i bardzo łatwy przepis na chlebek bananowy. Może macie u siebie przejrzałe banany w czarne plamki? Jeśli tak – czas je wykorzystać do przyrządzenia czegoś smacznego :)

#74 (27.04.2020)

Zamek Sielecki zaprasza do pracowni pisania ikony #2

Monika Pawlas-Polańska opowiada o pierwszych etapach pracy przy pisaniu własnej ikony.

#73 (24.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na kolejną odsłonę kreatywnych warsztatów dla dzieci.

MBP w Sosnowcu – Filia nr 15 Mec tym razem przygotowała dla Państwa wiosenną niespodziankę :) Zobaczcie filmik i zróbcie ze swoimi dziećmi zwierzątka nieodłącznie kojarzące się z wiosną!

#72 (24.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty rękodzieła z cyklu „Kreatywny Senior”.

Na dzisiejszych warsztatach Pani Asia, tym razem online, pokaże Państwu jak przy użyciu kilku kawałków materiału, waty, nici i koronki wykonać piekną, słowiańską laleczkę – Motankę.

#71 (24.04.2020)

Zamek Sielecki zaprasza do pracowni pisania ikony #1

Ikona nie jest zwykłym obrazem religijnym, pisanie ikon było czynnością świętą, prowadzącą do pogłębienia życia duchowego. Powstawanie tych wyjątkowych obrazów sakralnych określone jest ścisłymi zasadami. W pierwszym z trzech odcinków wirtualnej pracowni pisania ikony, poznajemy ikony od strony teoretycznej. Opowiada Monika Pawlas-Polańska.

#70 (23.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na filmik o Światowym Dniu Książki.

23 kwietnia na całym świecie hucznie obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Jak to się zaczęło? I jakie są najdziwniejsze książki świata?

#69 (23.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję o sosnowieckich latach Kruczkowskiego​.

Niektórzy wiedzą, że znakomity prozaik i dramaturg Leon Kruczkowski, którego pomnik stoi w jednym z sosnowieckich parków, przez wiele lat uczył w szkole w Maczkach. Ale mało kto wie, że Kruczkowski był wielkim orędownikiem utworzenia w Maczkach uzdrowiska! Nazywał tę sosnowiecką dzielnicę zielonymi płucami Zagłębia Dąbrowskiego.

#68 (22.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wirtualny spacer.

Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wirtualne zwiedzanie wystawy prac malarskich Joli Placzyńskiej „Barwy kobiety”, prezentowanej w Galerii „Pod świetlikiem”.

#67 (22.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do wspólnego gotowania.

Ugotuj coś z Biblioteką – błyskawiczna, wiosenna sałatka ziemniaczana. Wszystkim znudzonym kanapkami i tostami, MBP w Sosnowcu proponuje alternatywny pomysł na kolację – wiosenną sałatkę ziemniaczaną, którą robi się bardzo szybko i można w niej wykorzystać ugotowane ziemniaki z obiadu. Brzmi apetycznie? A zatem gotujemy!

#66 (21.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na zwiedzanie wystawy prac uczniów ZSP z Dąbrowy Górniczej pt. „Kosmiczne dyplomy”.

Wernisaż wystawy odbył się w Zagłębiowskiej Mediatece tuż przed zamknięciem instytucji kultury, spowodowanym pandemią koronawirusa. Tej niezwykle interesującej ekspozycji nie można aktualnie obejrzeć osobiście, dlatego serdecznie zapraszamy na wirtualne zwiedzanie. Towarzyszyć Państwu będzie komentarz wyjątkowego gościa – Pana Marcina Korka – wicedyrektora ds. artystycznych ZSP. Miłego zwiedzania :)

#65 (21.04.2020)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na prelekcję online dr Magdaleny Boczkowskiej – Wszystko o Stanisławie Jędryce.

Na przygodach Dudusia, Poldka, Majki Skowron czy Tolka Banana wychowało się kilka pokoleń Polaków. Któż z nas nie chciał przeżyć „Wakacji z duchami” albo wybrać się w „Podróż za jeden uśmiech”? W pierwszą rocznicę śmierci Stanisława Jędryki, MBP w Sosnowcu zaprasza na opowieść o (nie tylko) filmowych światach tego urodzonego w Sosnowcu wybitnego twórcy.

#64 (20.04.2020)

Zamek Sielecki zaprasza na trzecią część „historii sztuki w odcinkach”.

Czy sztuka zawsze musi opiewać herosów i władców? Oto mistrzowska pochwała codzienności w pracach siedemnastowiecznych Niderlandczyków, Jeana Chardina oraz Marka Wesołowskiego. Opowiada Małgorzata Malinowska-Klimek.

#63 (20.04.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza na cykl „Zagłębie tajemnic”, w których prof. Dariusz Nawrot opowiada o ciekawostkach historycznych związanych z Sosnowcem i naszym regionem.

#3 Czy to prawda, że w Sosnowcu skonstruowano pierwszy pociąg pancerny?

#62 (20.04.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza na cykl „Zagłębie tajemnic”, w których prof. Dariusz Nawrot opowiada o ciekawostkach historycznych związanych z Sosnowcem i naszym regionem.

#2 Czy Napoleon Bonaparte był na terenie dzisiejszego Sosnowca?

#61 (20.04.2020)

Muzeum w Sosnowcu zaprasza na cykl „Zagłębie tajemnic”, w których prof. Dariusz Nawrot opowiada o ciekawostkach historycznych związanych z Sosnowcem i naszym regionem.

#1 Czy przodkowie dzisiejszych Zagłębiaków walczyli w bitwie pod Racławicami?

powrót
  • 8
  • maja 2021Sobota
Imieniny: Heladiusz, Dezyderia, Amat, Michał, Stanisław
Pogoda:
  • 5oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 23oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP