Teatr nie zwalnia tempa - VOD oraz ferie w Teatrze Zagłębia

Poleć znajomym
 

Teatr nie zwalnia tempa - VOD oraz ferie w Teatrze Zagłębia

Teatr Zagłębia żegna rok 2020 sukcesem swojej platformy VOD. W ciągu zaledwie miesiąca udało się zgromadzić ponad dwutysięczną publiczność. Widzowie mieli okazję zobaczyć transmisje na żywo takich spektakli jak: „Opowieść wigilijna”, „Horror szał”, „Nowa Księga Dżungli”, „Ślub” oraz „Tartuffe”.

- Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy ponownie nawiązać kontakt z naszymi widzami – nawet jeśli odbyło się to taką kompromisową, zapośredniczoną przez ekran, drogą. Pozytywem obecnej sytuacji jest fakt, że dzięki internetowi nie ogranicza nas już przestrzeń i na transmisje naszych spektakli „dotarli” widzowie z całej Polski – zaznacza Filip Jałowiecki z Działu Programowego Teatru Zagłębia.

Instytucja kontynuuje swoją działalność na VOD i w okresie ferii zimowych planuje transmisje spektakli dla całych rodzin. Będzie to „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala  oraz ciesząca się ogromną popularnością „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej. Oprócz przedstawień na czas ferii teatr przygotował również ofertę warsztatową.

- Przygotowaliśmy dwa rodzaje warsztatów, podczas których zaprosimy uczestników do obserwacji zmienionego pandemią świata. Na zajęciach wykonamy rozmaite ćwiczenia warsztatowe – zarówno teatralne, jak i z pola muzyki czy sztuki. Głównym tematem zajęć będzie zmiana – opowiada Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

Dla każdego coś miłego – warsztaty otwarte na podstawie „Opowieści wigilijnej” skierowane będą do osób chcących eksperymentować, lubiących teatr i sztukę. Z kolei warsztaty aktorskie zostały przygotowane dla dzieci i młodzieży, która pragnie spróbować swoich sił na scenie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Teatru – www.teatrzaglebia.pl.

TEATR ZAGŁĘBIA OFERTA EDUKACYJNA FERIE - kliknij TUTAJ

REPERTUAR STYCZEŃ - kliknij TUTAJ

powrót
  • 18
  • stycznia 2021Poniedziałek
Imieniny: Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart
Pogoda:
  • -9oCTeraz
  • 0oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP