Teatr Zagłębia wraca do gry!

Poleć znajomym
 

Teatr Zagłębia wraca do gry!

Sosnowiecka scena rusza już 13 lutego. Bilety na najbliższy weekend walentynkowy, w który zostanie zaprezentowany „Prezent urodzinowy” w reż. Wojciecha Leśniaka, rozeszły się niemal w całości jeszcze w dniu uruchomienia sprzedaży.

– Duże zainteresowanie repertuarem pokazuje, że zagłębiowska publiczność tęskniła za swoim teatrem. Bardzo nas to cieszy, my również ogromnie się stęskniliśmy za naszymi widzami! – mówi Roksana Buchta z Teatru Zagłębia.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Teatr Zagłębia zaprezentuje dodatkowy weekendowy pokaz spektaklu „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka oraz spektakl „Ślub” w reż. Radosława Rychcika. Zespół instytucji zadba o to, by wizyta w budynku była bezpieczna. Zachowane zostaną wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

– Przede wszystkim zapraszamy w maseczkach. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni. Wyłączyliśmy z użytku szatnie, a na widowni dostępne jest co drugie miejsce. Do Teatru będzie można wejść już na godzinę przed spektaklem – opowiada Jolanta Wędzik z Biura Współpracy z Widzami.

Teatr kontynuuje również działalność online.  Jeszcze w lutym na platformie VOD pojawią się dwie transmisje na żywo – „Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Jana Szurmieja oraz „Tango” w reż. Bogdana Cioska. Poza tym nagrania spektakli: „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły, „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala. Przygotowane zostały również warsztaty edukacyjne dla klas 4-6. Spotkanie będzie polegało na wspólnej zabawie w odkrywanie wątków poruszanych w spektaklach oraz zbliżaniu do siebie rzeczywistości scenicznej i rzeczywistości odbiorcy. Szczegóły i wszelkie informacje można znaleźć na stronie Teatru – www.teatrzaglebia.pl.

 

powrót
  • 28
  • lutego 2021Niedziela
Imieniny: Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary
Pogoda:
  • 3oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 6oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP