METALFEST 2021 w MDK Kazimierz

Poleć znajomym
 

METALFEST 2021 w MDK Kazimierz

23 października w MDK Kazimierz odbędzie 12. edycja festiwalu METALFEST. Gwiazdą wieczoru będzie zespół DECAPITATED

Zagrają również MENTOR, DEADLY VISION, POST PROFESSION.

Bilety w cenie 35 zł można kupić na portalu KupBilecik.pl

Post Profession - zespół pochodzący z Sosnowca, istnieje od 2004 roku. Od roku 2005 zespół występuje na żywo, a pod koniec roku nagrywają pierwsze demo. W roku 2006 powstaje energetyczny Immortal Heart, a zespół zaczyna poszukiwać frontmana. W roku 2007 ukazuje się drugie demo zespołu zrealizowane przez Marka Woźniaka. W między czasie kapela koncertuje z najnowszym materiałem. Sytuacja jest niezmienna do lutego 2008 roku, kiedy to Post Profession zasila Grzegorz Bodzioch (Bodek). Nowy frontman z marszu przystępuje do nagrania partii wokalnych we wspomnianym demo. Wraz z przybyciem do zespołu wokalisty pojawiają się nowe aranże starszych kompozycji. Wkrótce potem zespół komponuje kawałki odzwierciedlające nowe oblicze kapeli: At the Beginning czy instrumentalny „Beetwen the Devil and the Deep Blue Sea”. Od 08.08.2008 Post Profession występuje w pełnym pięcioosobowym składzie. 23 stycznia 2010 roku ukazał się mini album zespołu "Between the Devil and the Deep Blue Sea" nagrany w PP studio przez Huberta Nowaka. 4 sierpnia 2010 roku z inicjatywy kalifornijskiej wytwórni fonograficznej 272 Records, Post Profession podpisał umowę na opublikowanie utworu "Immortal Heart" na płycie "Kill City vol.26".

(tekst ze strony:  https://progrock.org.pl/rock-progresywny/varia/itemlist/category/2412-post-profession  )

Decapitated – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława „Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda „Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha „Saurona” Wąsowicza.

Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło.

Kwartet pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku samochodowym śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół w odnowionym składzie.

W styczniu 2010 roku muzycy odbyli tournée w Wielkiej Brytanii wraz z Kataklysm, w kwietniu wystąpili w Australii i Nowej Zelandii, natomiast w maju wzięli udział w cyklicznym festiwalu Metalfest Open Air w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Węgrzech i Czechach. W lipcu i sierpniu Decapitated zagrał szereg koncertów w USA i Kanadzie w ramach Summer Slaughter Tour.

W lutym 2011 roku w gdańskim RG Studio grupa rozpoczęła prace nad piątym albumem. Nagrania zostały zarejestrowane we współpracy z inżynierami: Arkadiuszem „Maltą” Malczewskim i Danielem Bergstrandem, który również zmiksował wszystkie utwory. Produkcji podjął się lider formacji Wacław „Vogg” Kiełtyka. Premiera piątego albumu Decapitated pt. Carnival is Forever odbyła się 12 lipca 2011 roku

(tekst ze strony:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Decapitated)

Mentor - Mentor to istniejąca od 2011 roku czteroosobowa załoga z Sosnowca, która bardzo szybko zdobyła serca publiczności kapitalną, walącą prosto w twarz mieszanką black metalu, thrashu, hard core’a i punka. Kapelę tworzą muzycy, którzy z niejednego pieca chleb jedli, a w dossier mają takie nazwy, jak Thaw, Furia, ARRM, J.D. Overdrive, a także poważne osiągnięcia w dziedzinie rejestracji albumów (basista Gusion’s Drone, czyli Haldor Grunberg).

Mentor to zespół, który nie owija w bawełnę. Suit w jego wykonaniu raczej nie usłyszycie, za to krótkie, szybkie, energetyczne kawałki, jak najbardziej. Krótko, mocno i na temat jest na albumach „Guts, Graves and Blasphemy” (2016) i „Cults Crypts and Corpses” (2018). Wokalista King of Nothing mówił o muzyce Mentor „Rock’n’roll z diabłem w tle”. Trudno o trafniejsze ujęcie tematu.

(tekst ze strony: https://deathmagnetic.pl/newsy/mentor-i-minetaur-wystapia-przed-philem-anselmo-w-warszawie/  )

Deadly Vision - to nazwa, która cztery lata temu powróciła do grona żywych trupów. Sosnowiecki zespół działał już bowiem w latach dziewięćdziesiątych wydając wówczas demo „Sadist’s Vision”, a potem uległ rozkładowi na następnych dwadzieścia lat. Po zgrobuwstaniu ukazała się EPka „Vicious Circle”, a obecnie promują i rozpowszechniają wydaną samodzielnie płytę „Slaughterous Foreplay”. W ten sposób Mariusz Biełanowicz, który jest jedynym aktualnie grającym założycielem kapeli, doczekał się albumu po trzydziestu jeden latach. Pozazdrościć wytrwałości.

„Slaughterous Foreplay” (2020) to najnowsza płyta zespołu zupełnie niewyszukana, a wręcz przeciwnie, urzeka prostotą i brakiem polotu. Można z niej czerpać radość uruchamiając swoje najbardziej prymitywne instynkty, nie czując przy tym żadnej litości oraz poszanowania dla otoczenia.

(tekst ze strony: https://www.darkplanet.pl/Deadly-Vision-Slaughterous-Foreplay-52399.html  )

powrót
  • 18
  • października 2021Poniedziałek
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz
Pogoda:
  • 8oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 15oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP