Granty i wsparcie dla startupów, które chcą chronić klimat

Poleć znajomym
 

Granty i wsparcie dla startupów, które chcą chronić klimat

Grant w wysokości 15 tys. euro, wsparcie coachów i ekspertów z zakresu  proklimatycznych rozwiązań, biznesu i rynkowej komercjalizacji. To oferta Climate Accelerator, programu dla startupów, działających na rzecz neutralności klimatycznej, w ramach którego firmy mogą rozwijać swoje innowacje. Rekrutacja do akceleratora rozpoczęła się 8 września.
 
Climate Accelerator to część międzynarodowej sieci akceleratorów, funkcjonujących już m.in. w Danii i we Włoszech. Inicjatorem programu akceleracji dla startupów jest KIC-Climate. To jedna z największych organizacji, która przy wsparciu Europejskiego Instytutu Innowacji  i Technologii, identyfikuje i stymuluje innowacje, pomagające łagodzić negatywne efekty zmian klimatycznych i budowę gospodarki niskoemisyjnej. W Polsce program akceleracji realizuje SPIN-US, spółka celowa, która działa na rzecz komercjalizacji wiedzy i technologii.

Globalne wsparcie na rzecz innowacji 

Rekrutacja do programu akceleracyjnego potrwa do końca września. Będzie on realizowany przez siedem tygodni. Akcelerator czeka na zgłoszenia firm, które działają na rynku nie dłużej niż pięć lat i mają innowacyjny produkt, usługę czy technologię, dotyczącą takich obszarów jak: neutralność klimatyczna miast i regionów, innowacje finansowe, czysta mobilność, efektywność energetyczna budynków, zmniejszenie emisyjności biznesów czy redukcja zanieczyszczeń powietrza.

- Startupom, które zakwalifikują się do udziału w naszym projekcie, zapewniamy grant na rozwój ich innowacji w wysokości 15 tys. euro,  a dodatkowo intensywną akcelerację w obszarze rozwoju ich produktu, technologii, jak również interaktywne warsztaty. W całym procesie startupy wspierać będą coachowie  i mentorzy, a także nasi globalni partnerzy - wylicza Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes zarządu SPIN-US.
Czas na innowacje, które zmieniają przyszłość  Na zakończenie projektu, podczas Demo Day, uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować efekty akceleracji przed inwestorami, przedstawicielami  ośrodków badawczo-rozwojowych, funduszy venture capital oraz przedstawicielami branż, w których rozwijają swoje innowacje.  
- Będzie to okazja nie tylko do prezentacji wyników procesu akceleracji, ale również nawiązania cennych kontaktów biznesowych i dalszych prac nad  rozwojem i komercjalizacją innowacji. Główna idea, jaka przyświeca Climate Accelerator to właśnie przekształcenie pomysłów w projekty, które w istotny sposób oddziałują na klimat  – zaznacza Katarzyna Papież-Pawełczak.
 
Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej programu: www.climateaccelerator.pl
 
Więcej na temat projektu: Agnieszka Stefaniak-Zubko Specjalista ds. komunikacji Climate Accelerator tel. 663-726-101
 
 

powrót
  • 26
  • września 2020Sobota
Imieniny: Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper
Pogoda:
  • 10oCTeraz
  • 11oCJutro
  • 11oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP