Miasto „przejmuje” Program „Czyste Powietrze”

Poleć znajomym
 

Miasto „przejmuje” Program „Czyste Powietrze”

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Sosnowca! Od 1 lutego, aby złożyć wniosek na docieplenie domu i wymianę pieca, w ramach programu „Czyste Powietrze”, nie trzeba już jeździć do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Sosnowiec jest jednym z pierwszych dużych miast, które już 1 lutego uruchomi punkt na swoim terenie. – To będzie kompleksowa obsługa. Przekażemy mieszkańcom wszystkie potrzebne informacje. My też przyjmiemy wnioski i prześlemy je do WFOŚiGW. Pomożemy w poprawnym złożeniu wniosku i rozliczeniu przyznanego dofinansowania – wyjaśnia Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta.

Obsługą programu zajmą się urzędnicy z Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami. Punkt będzie działał właśnie przy tym wydziale, który znajduje się w budynku urzędu przy ulicy Mościckiego 14. – Zachęcamy mieszkańców do umówienia się na wizytę pod numerem telefonu 32 296 05 74 lub 32 296 08 25. Telefony będą dostępne w godzinach pracy urzędu. Odpowiemy na wszystkie pytania – dodaje prezydent Zastrzeżyński.

Liczymy na to, że utworzenie punktu u nas w urzędzie znacznie zwiększy zainteresowanie mieszkańców tym programem, a co za tym idzie, kolejne kopciuchy będą znikały z miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Zasady dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze (WFOŚiGW) obejmują dwie grupy beneficjentów uprawnione do dofinansowania o różnej wysokości:

1) Podstawowe dofinansowanie dla osób mających roczny dochód nieprzekraczający 100 000zł.(dochód wnioskodawcy)

2) Podwyższony poziom dofinansowania dla osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:

1400 zł netto w gospodarstwie wieloosobowym,

1969 zł netto w gospodarstwie jednoosobowym.

W przypadku korzystania ze zwiększonego poziomu dofinansowania konieczne jest uzyskanie zaświadczenia o dochodach potwierdzającego spełnianie kryteriów. Zaświadczenia takie są wydawane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu przy ul. 3 Maja 3. Wniosek o wydanie zaświadczenia winien być złożony na obowiązującym druku, nie wymaga wniesienia opłaty skarbowej. Zaświadczenie jest wymagane do złożenia wniosku o dofinansowanie (załącznik do wniosku).

powrót
  • 9
  • maja 2021Niedziela
Imieniny: Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 24oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP