Park Harcerski bogatszy o drzewa i budki lęgowe

Poleć znajomym
 

Park Harcerski bogatszy o drzewa i budki lęgowe

W tym roku, Klub Gaja wspólnie z Miastem Sosnowiec, zaprosił przedszkola i szkoły do włączenia się w akcję sadzenia drzew i krzewów oraz zakładania przyjaznych miejsc dla różnych gatunków zwierząt żyjących w mieście. Uroczysta inauguracja Święta Drzewa w Sosnowcu odbyła się 20 września w Parku Harcerskim we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof Materna – znany sosnowiczanin, satyryk, aktor i reżyser.

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą i gośćmi posadzono ponad 80 drzew, krzewów i bylin oraz założono ogród deszczowy i ustawiono domki dla zwierząt. Miasto reprezentowała Anna Jedynak pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Dodatkowo Klub Gaja przekazał sosnowieckim placówkom 400 sadzonek drzew, by zorganizowały u siebie Święto Drzewa. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. 

19. edycja Święta Drzewa Klubu Gaja odbywa się pod hasłem – Dla przyrody. Wśród posadzonych w Parku Harcerskim drzew, krzewów i bylin są takie gatunki jak m.in.: grusza, śliwa, brzoskwinia, pigwa gruszkowa, jeżyna, malina, porzeczka czarna i czerwona, agrest, aronia, świdośliwa, budleja, barbula, hortensja, przetacznik i rozchodnik.

Uczestnicy warsztatów musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Zostali zaangażowani do budowy budek lęgowych dla małych i dużych ptaków oraz dla wiewiórki i domków dla dzikich zapylaczy m.in. pszczół i trzmieli.

powrót
  • 18
  • października 2021Poniedziałek
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz
Pogoda:
  • 8oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 15oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP